Pomoc s Medvedíkmi

Dobrý deň, potrebujem pomôcť s medvedíkmi. Môj trávnik vyzerá hrozne a to len pre to, že od susedov mi sem došli medvedíky, ktoré sa tu stále rodia takže by som sa chcel spýtať čo s tým mám robiť. Ďakujem veľmi pekne.
Odpovedať
Profilova fotka
fuuuha tak to sa na nom poriadne vyjasili. vyplavit im chody ste neskusali?
Odpovedať
@branislavv dobrý deň, skúšal som jarovou vodou ich vyplaviť a následne pochytať ale to nepomáha neviem či kvôli tomu že chodia od vedľa alebo tam hlboko majú hniezdo
Odpovedať
No záleží ako sa ich chcete zbaviť. My sme z pet flase zrezali vrch a dali sme flasu do zeme tak ze sme do toho naliali vodu a tam naliezli a sa utopili, nebol to moc rýchly spôsob ale v skleníku nám stačil. v záhrade sme využili toto: https://www.lacnepostreky.sk/pripravk...
Odpovedať
@lucyss__ a fungovalo to dobre?
Odpovedať
@hracikovie áno, dosť nám to pomohlo.
Odpovedať
ak s nim pohnojim travnik, mozem nan vypustit aj psa? nevadi im to?
Odpovedať
ale clovek by ani nepovedal, ze aku spust po sebe vedia zanechat
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch

Odpoveď na príspevok od jakub_zahrada:

@branislavv dobrý deň, skúšal som jarovou vodou i…
@jakub_zahrada po saponatovej vode ziadne nevyliezli, alebo ich bolo tak vela? V roku 2020 som v mojej malej zahradke skantril primarne vdaka vytapaniu 60 kusov, odvtedy je to tak jeden mesacne.
Odpovedať
treba znicit ich hniezda, to je uplna prva vec. v noci vyliezaju za cielom parenia sa, takze pochytat ich najlepsie manualne. robila som to tak, ze som vsadila crepnik do zeme a popadali tam.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tamisa:

treba znicit ich hniezda, to je uplna prva vec. v…
@tamisa ale ono to vazne nie je take jednoduche. a nepochytas na prvy raz vsetky rozhodne. a este v noci, kedy je ta viditelnost dost zla :-D
Odpovedať
Ja mam jednotlive hriadky cca meter od seba, nerylujem vsetko a hniezda sa mi tazko hladaju, i ked som ich v minulosti par nasiel. Take male medviedata tam boli, miniatury dospelcov. Pre mna je riesenim jedine opakovana vecerna navsteva na rizikovych miestach, vydavaju totiz specificky cvrkot. Iny nez cvrcek alebo ine nocne drobce. Daju sa pomerne lahko lokalizovat a vzdy sa da na mieste najst nejaka diera, kde vyliezaju takmer k povrchu, aby vabili partnerov. Potom uz len opatrne saponatova voda z krhly, casto aj par litrov, ale uspesnost odchytu je vysoka. Ale mam to stastie, ze mam zahradu hned pri dome, takze mozem ist "na medvede" aj tri krat za vecer.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?