Potosovec - roztočce

Dobrý deň prajem, Pri bežnej kontrole rastliniek som na potosovci objavila malé pavučinky medzi stonkami. Na internete som našla, že ide o spider mites - roztočce a ako bolo odporúčané, rastlinku som dala do izolácie, dôkladne opláchla. Pravidelne ju teraz striekam roztokom mydla a vody a v pláne mám kúpiť aj nimbový olej, s tým sa vraj dosahujú skvelé výsledky. Takto sústavne ošetrujem rastlinu asi týždeň, pavučiny sa zatiaľ nevytvárajú, no roztočce som okom zazrela, takže som sa ich stále úplne nebavila. Ak by niekto z vás mal nejaké rady a tipy, ktoré pomohli vám ak ste sa s týmto stretli, budem veľmi vďačná za každú reakciu, rada si dám odporučiť aj nejaký prípravok, s ktorým boli dobré skúsenosti a výsledky. Ak by niekto aj vedel, kde sa dá kúpiť nimbový olej v kamennej predajni, budem tiež veľmi vďačná za info. Veľmi ďakujem za každú reakciu. 🙂
Odpovedať
Vyhod ho. S roztocmi sa velmi tazko bojuje, mydlova voda je zbytocna, na to potrebujes systemove akaricidy a to su riadne utrejchy, do bytu by som to nestriekala ani omylom... Od nimboveho oleja zazrak necakaj...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?