Záhadný tvoreček na citróne

10. júl 20173
avatar
Autor

registrovaný 5. 5. 2015

114 príspevkov vo fóre

7. júl 2017

Ahojte, dnes som našla na svojom milovanom citróne podivný hmyz. Neviem, či sa mi tam len zakuklil náhodný okoloidúci alebo sa mám obávať najhoršieho.Jedna vetvička citróna je malý kúsok obalená takým bielym povlakom a pri tom sedia dve malé biele potvory, ktoré vyzerajú ako rybičky s nožičkami 😃 Neviete, čo je to zač?

 • avatar

  registrovaný 27. 10. 2009

  176 príspevkov vo fóre

  7. júl 2017

  @petradum  uha, nevyzeraju velmi priatelsky 😬

 • avatar

  registrovaný 17. 9. 2013

  2 465 príspevkov vo fóre

  8. júl 2017

  to bude asi vlnatka. Na toto pomoze len trvrda chemia. Pod ten biely povlak sa chemia nedostane, takze mam odskusane, nastriekat saponatovou vodou, dokladne celu rastlinu, nechat pol hodinu posobit a potom splachnut silnym prudom vody. Saponat tu superodolnu vaticku rozpusti. Nasledne postriekat systemovym insekticidom proti cicavemu hmyzu. Celu proceduru opakovat aspon 3x s odstupom 7 - 10 dni. a poliat aj zeminu. Samozrejme po takom zasahu je sporne ci je vhodne konzumovat plody, ale asi niet inej volby. Citala som aj take rady, ze zotierat tie povlaky vatou namocenou v liehu, ale na toto ja som trpezlivost nemala. Obzvlast, ked toho boli stovkyJa som toto mala na orchideach a nolinii (mojej milovanej z 3 cm hluzky 15 rokov pestovanej). Nepomohlo nic, len tazka chemia. Dokonca som pre kazdy postrek pouzila iny pripravok. Pre istotu, keby si nahodou zvykli.

 • avatar
  Autor

  registrovaný 5. 5. 2015

  114 príspevkov vo fóre

  10. júl 2017

  @zita19 ďakujem za radu 🙂 na druhý deň som tie potvory našla presunuté na klinčeku a boli tam ďalšie také ako "vošky" zelenej farby. tak som sa naštvala, vošky som povytriasala a celý kvet som osprchovala a pre istotu aj presadila. tak budem sledovať, či sa vrátia alebo nie. tiež aj z citróna som zmyla ten povlak a ospršila ho.

Pridaj príspevok

avatar

  Nenašli ste čo ste hľadali?