Zvädnutá rajčina s dierkou v stonke

22. máj 202080

Par dni vysadene priesady, krasne sa drzali, dnes jedna total uvadnuta. Vykopala som..v stonke tesne pod zemou makka, duta. Cast stonky vyjedena, nad tym aj pod tym plna stonka, len cca 1cm vyjedeny znutra. Co to je? Skodcu som nenasla sirokodaleko, vsetko som prekopala. V stonke len spina od hliny. Pomoc, co ked mi to napadne aj ostatne? Co to moze byt?

• Medvedik? Krtonozka...

• @zahradkarvlado  nie, nie je to medvedik, toho poznam 🤔

• Ak by to bol medvedík, narobil by väčšiu paseku, a aj na iných rastlinách.Pokiaľ to bola len tá jedna rajčina, myslím si, že to bola náhoda, a môžeme len špekulovať čo to spôsobilo.Hľadal som aj na nete na tému škodcovia rajčín, no nič také čo by zodpovedalo tvojmu popisu poškodenia som nenašiel.Tak verím, že ostatné priesady budú OK.

• Sponzor fóra
  • @duarde  este som premyslala nad drotovcom. Uz som ho parkrat nasla v hline, ale neviem ci by sa takto do toho pustil. Zemiaky su nedotknute.

• To asi nie. A všetko ostatné máš v poriadku?Ak áno tak to fakt bola len náhoda.

• @duarde  ano zatial je ostatne ok, len ta jedna padla

• Tak to je fain,nech to tak aj ostane.

• Pár krát sa to stalo aj mne. Ak to nebol drôtovec, mohol to byť aj nejaký druh slimáku či slizniaku bez búdky. Ich vajíčka sa dajú nájsť v pôde a aj dospelce sú cez deň zahrabané v pôde

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?