Aký je váš názor na kamene v okrasnej záhrade?

Zaujima ma vas nazor. Cim dalej, tym castejsie vidim zahradky vysypane strkom. Mate to tak? Neprehrieva sa potom cely priestor? Ake kamene ste vybrali? Ide len o malu cast predzahradky, nie celu zahradu samozrejme. Co tam sadite?
Odpovedať
podla mna strkovy zahon osadeny skalnickami a suchomilnymi drevinami, samozrejme bez folie je do predzahradky fajn. Vsetky ostatne varianty zastrkovanych zahrad su neprirodzene, rastliny v nich nemozu dlhodobo prosperovat, poda straca svoje prirodzene vlastnosti a uz vobec nie su bezudrzbove, dokonca ak sa zanedba vytrhavanie burin, napadaju do strku zvysky rastlin, tak dat to do poriadku je cista katastrofa
Odpovedať
Ano sala to teplo a asi by si nechcela zit v skleniku. Ako pise zita tak skalka ok, ale tie strkoviska co maju niektori v zahradach, to je hroza
Odpovedať
dakujem, presne toho salaveho tepla sa obavam...mozno keby sa to polievalo? 🤔
Odpovedať
@zaciatocnicka polievanie nepomoze. Poda pod tym bude premokrena, kamene vyschnu za par minut a ked svieti slnko, tak budu za par minut rozpalene ako pred tym. A polievat v najvacsej palave? To snad nie. Daj nieco ine. Vystrkovane zahony vôbec nie su pekne, nie su zdrave pre rastliny, ani pre podu a podnu mikrofloru a podnu faunu a uz vôbec nie su bezudrzbove. To len ti mantaci z Novej zahrady ich vsade davaju... Uz ich podozrievam, ze maju kartelovu dohodu s kamenolomami a strkopieskami, a ludia, ktori to pozeraju a nemaju o veci sajn sa po nich opicia. Ja by som ich do tych strkovni posadila tak na dve tri hodinky na poludnie nech si uziju ako si uzivaju rastliny... Aj paprce by som im polamala, len neviem ci pred alebo po slnecnom kupeli aby uz viac nedojebabrali ziadnu zahradu
Odpovedať
Je to skarede, neprakticke a zohrieva to. Za mna nie
Odpovedať
Profilova fotka
Môj názor: ja by som kamene v záhrade neodsúdila a nepovažujem ich za niečo nepraktické a škaredé. Kameň je prírodný prvok a do záhrad sa hodí, samozrejme v rozumnej miere (len tú mieru máme asi inú). Ja som použila, kamene, makadam aj kamenné platne v záhrade. Pridám pár fotiek. upozorňujem, že v dome bývame od januára tohto roku a záhradu reálne budujeme len od konca marca. Fotky nie sú veľmi na chválu, ale na teraz ich použijem ako ilustračné. Finálny výsledok bude určite jemnejší ako sa to teraz zdá. Ja už to mám v očiach :-) Kríky prerastú plochy s kameňom. Tam kde mám vyvýšené záhony a rozostupy medzi nimi vysypané makadamom? Tak to ja považujem za veľmi praktické:-) Hriadky sa neprehrievajú a úroda z nich je lepšia ako keď som pestovala priamo do zeme. Tak za mňa áno.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahoj, my sme z casti na pozemku spravili skalku a je to nadherne v kombinacii s rastlinkami. Pekny vyber maju aj tu https://www.alit.sk/sk/produkty/dekor... . Neni nic krajsie ako nadherny travnik a upravena skalka.
Odpovedať
@jancarovahelena ale u vas je kamen pouzity inac ako na zastrkovanie zahonov. O to v tejto debate primarne slo. Nie je kamen ako kamen.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?