Aerifikacia travnika

Ahojte, ako a ako casto vykonavate aerifikaciu travnika? Kupili ste na to naradie? A kde kupujete kremicity piesok?
Odpovedať
rylovacie vidly, zapichnut ako hlboko sa da, pokyvat, vytiahnut. posunut sa o 20 cmy dalej... Ale my mame ofukovaneho travnika tak asi 20 stvorakov 😄 Dostat aj take specialne vidly, co robia malicke valcove dierky. Ale to som videla len v telke. Zas az taky ofukovany ten travnik nie je aby sme to kupovali :-)
Odpovedať
jo a robime tak raz v roku, bud na jar alebo na jesen, ked je akurat tak vlhko, ze tam tie vidly zapichneme. Ked nevystihneme ten spravny cas alebo nie je cas aj ked je ten spravny cas, tak travnik neluftujeme. Musi si poradit aj tak.
Odpovedať
A toto je na co dobre?
Odpovedať
@vyrehotana ked mas ilovitu podu, tak prevzdusnis podu aby ti v travniku nerastli machy, lebo tie miluju zlahnutu zem, uplne najlepsie im je ked je este aj s nizkym obsahom vapna.
Odpovedať
@zita19 a ten piesok je na co dobry co sa ma tam sypat? 🤔
Odpovedať
@vyrehotana aby udrzal tie vzduchove medzery prevzdusnene. Ked sa tam neda, tak sa to zasa casom zapcha a zlahne. Bud sa da piesok do pody este pred zalozenim travnika, normalne sa rozsype po pode a zapracuje kultivatorom, potom sa travnik vysieva. Alebo potom sa musi zapravit takto cez tie dierky v pode.
Odpovedať
@zita19 do frasa to je normalne alchymia toto s tym travnikom 😬
Odpovedať
@vyrehotana ano. Preto sa s tym nasim neobsieram. Rastie ako vie, nejaka datelina, pupava, skorocel a co ja viem co sa tam este vyskytuje ma netrapi. Akurat bodliaky vypichujeme, lebo to nie je nic moc pre bosu nohu. Raz za cas pokosime a hotovo. Niekdedy do neho vypustime korytnacku nech sa napasie a ta je stastna, ze az jej pancier svieti. 😄 Akurat ten kuscok tesne pred chatou obcas obstastnime zvysenou pozornostou, ako je zalievka vo velkom suchu alebo prepichanie vidlami.
Odpovedať
@zita19 to je asi dost dobry pristup...jediny sposob ako zabranit aby cloveka z toho vykotilo..lebo to je podla mna neudrzatelne...taky sterilny travnik 😒
Odpovedať
@zita19 a viem niekde kupit taj take mensie balenie toho kremiciteho piesku? Lebo vidim len riadne mechy vsade 😕 porazi ma z toho travnika, mala to byt radost a je to len starost 😬
Odpovedať
@spuchlina neviem kolko mas toho travnika, ale da sa kupit piesok do filtracii bazenov, ten byva v mensich baleniach, ale zas je drahsi, lebo je taky "vytriedenejsi". Zas ten piesok sa nesype lievikom do kazdej dierky. Nasype sa na dierkovany travnik, pozameta sa cirokovou alebo priutenou metlou. Co zapadne do dierky, to tam bude, co nezapadne, tak ostava na povrchu a aj na povrchu postupnym zaslapavanim ylepsuje strukturu pody. Do tyzdna sa to strati v trave. A pridavat treba piesok kazdy rok, takze co neminies hodis do kolne a pouzijes o rok
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Pls na jar mozem tu aerifikaciu vynechat ci nie?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@spuchlina ...len sa prebehneš v štekloch :)
Odpovedať
@jankomotitinko to ja nenosim, mam posahane achylovky :P
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?