Aké okrasné trávy do ílovitej pôdy?

Profilova fotka
Ahojte, máte nejaké tipy na okrasné trávy (niečo stredne vysoké k našej briezke), ktoré by sa netrápili v ťažkej ílovitej pôde? Stanovisko je polotieň uprostred leta až slnečné stanovisko.
Odpovedať
@fega a chces vyslovene okrasné trávy? Mne by sa tam celkom pozdavali hortenzie, dala by si ich do kyslého substrátu :)
Odpovedať
Profilova fotka
@turanga_leela áno, vyslovene nejaký druh tráv - mám slabosť pre jemné pohyby rastlín vo vetre 8-) tu u nás dosť pofukuje tak zdroj máme. Nejaké hortenzie už manželka popri plote vysadila tak uvidíme či sa nám podarí udržať ich pri živote.
Odpovedať
Profilova fotka
plus celkom v rohu pri múre už pučí aj biely orgován, tak skôr by som dal niečo trávnaté popred brezu....
Odpovedať
Mne sa hrozne paci kavyl. Len tieto travy maju povacsine rady priepustnu podu 🤔 http://mojdom.zoznam.sk/cl/10099/1429...
Odpovedať
Profilova fotka
@cickamica Kavyľ je super, ale čo som sa dočítal, naozaj sa neodporúča do ílu- cez zimu má tendenciu odhniť, preto rozmýšľam či je niečo vhodné priamo do ílu....nechcel by som nejak radikálne meniť prirodzené podmienky (úplne pretvoriť prostredie) skôr skúšame nájsť čo by bolo pre tieto podmienky prirodzené a zároveň aby sa nám to aj páčilo....
Odpovedať
@fega ono tie travy skor lubia sucho, teplo a humozne priepustne pody. Mozno ostrica? Bude to tazke, skus poluskat este tu: https://urobsisam.zoznam.sk/vysledky-...
Odpovedať
Profilova fotka
@cickamica tak to vyzerá buď na nejaký druh ostrice respektíve ešte perovec by to mohol dať... 🤔 škoda toho kavyľa ale zas trápiť ho nebudeme :)
Odpovedať
@fega ano kavyl je krasny, len by si mu asi musel tu podu pripravit. Ale vsak aj ostrice su super :)
Odpovedať
@fega hortenzie udržíte keď im doprajete kyslú pôdu ;) Tie trávy sú krásne, úplne ťa chápem ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@turanga_leela @cickamica tak nakoniec sme dali od susedov (predpokladam ze nejaky druh ostrice)...celkom sa chytili a uz sa rozrastaju :)
Odpovedať
Profilova fotka
@fega tieto bielozelené sú krásne :) Zdá sa, že sa im tam páči ;-)
Odpovedať
@fega ale pekne sa uchytili veru
Odpovedať
Článok sa načítava...
@fega tieto su krasne, volakedy ich aj mama mala v zahrade
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@turanga_leela @cickamica zákutie doplnené o lavičku - konečne dokončené. Táto severná strana je pre tieto ostrice ideálna, prežili aj toto suché a horúce leto, stačilo poliať spolu s ostatnými rastlinkami - na iných svetových stranách to ale trávniku nestačilo a išiel dosť do žlta...
Odpovedať
@fega super napad taka gabionova lavicka
Odpovedať
Profilova fotka
@turanga_leela no potrebovali sme priestor na obuvanie/vyzuvanie keby k nam prisli davy :o) ale momentalne ju vyuzivam ja ked cakam na deti a manzelku .... :o)))
Odpovedať
@fega haha no to by moj tiez vyuzil, lebo ja kym sa vymotam... :D :D :D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Profilova fotka
@turanga_leela @cickamica jedna aktuálna po roku od vysadenia okrasných tráv ;-)
Odpovedať
@fega Krasna je, uzasne sa tam hodi pod to okno :)
Odpovedať
@fega ej ale dobre podrastla, pekne to tam vyzera
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?