Aký trávnik vysiať na ťažkú ílovitú pôdu?

Zobraz úvodný príspevok
Máte skúsenosť? Dá sa vysiať trávnik aj na takúto pôdu, alebo si to vyžaduje úpravy? Ďakujem
Odpovedať
1
2
@cokoladovyjoe joj necital si pozorne. To dlhe babie leto sa tyka britskych ostrovov. My budeme radi ak bude buduci tyzden v stredu od desiatej do piatej 😢
Odpovedať
@zita19 a do prcic, citam len to co chcem asi 😬😛
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ja by som sa chcel spýtať z trochu iného súdka (ak má niekto skúsenosť prosím o radu :) ) Sme poľnohospodárska rodina, ktorá má ponuku prenajať ornú pôdu súkromnej firme, ktorá sa zaoberá predajom kobercových trávnikov. Od úpravy pôdy, cez výsadbu až po finálny výrez a export kobercov. Jednoducho my firme pôdu sprostredkujeme na určité obdobie (+ závlahu, skladové pristory na odkladanie strojov) atď. Zaujíma ma čo to znamená pre nás. Ako to našu pôdu ovplyvní. Neznehodnotí sa kvalita pôdy, nevzniknú na pôde choroby, ktoré budú v budúcnosti možno ťažko odstrániteľné a ovplyvnia / zabránia budúcim výsevom? Vďaka za rady, majte pekný víkend
Odpovedať
ja by som sa obavala, ze by postupne "zlupali" vsetku ornicu a ked je vystavia az po podlozie zdrhnu a vam ostane iba jalovina, na ktorej porastie iba zihlava a podbele. Nie som si ista, ci by si dali tolko roboty a pre kazdu novu sezonu by navazali aspon 5 cm substratu pre buduci travnik.
Odpovedať
@xgasparikl1 ahoj, no urcite ta poda utrpi. Uz len tym, ze travnik musi byt dokonaly a teda je dost mozne ze to budu osetrovat chemiou. Neustalym odoberanim koberca ti za chvilu ta urodna poda zmizne 🤔
Odpovedať
@xgasparikl1 zalezi od toho ake mas do buducna s tou podou plany. Travnik ako taky je dost narocny ak ho chcu predavat, budu samozrejme musiet o tu podu dbat vyrazne. Len sa moze stat ze za par rokov tam naozaj nebudes mat z urodnej pody nic. Otazne je, ci tam chcu aj nieco navozit, ako si to predstavuju atd
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?