Burina v skalke

Existuje nejaky pripravok ktorym sa zbavim buriny v skalke? Stale mi tam prerasta pyr, obcas dole portulaka, ta taka divna datelinka..kyslicka ci ako sa vola...proste skalka je dusena bordelom 😠
Odpovedať
Profilova fotka
@doktorkakvet...hmm...zapeklitá situace 🙂 zatial asi len vytrhávať a snáď časom niečo pridusí ich 🙂 ja som kysličku v skalke už dávno vzdal....a portulaku zasa nechávam v záhonoch nech drží vlahu....neprerastá do výšky ....už mi ani nevadia 🙂 sú ako liečitelky.....keď vidia holú zem hneď sú tam....ako chrastičky :)
Odpovedať
Profilova fotka
@doktorkakvet...prípravkami môžeš prísť aj o to o čo nechceš :(
Odpovedať
@jankomotitinko no ved to...ale dusia mi tie rastliny, najma ten pyr..aspon toho keby som sa vedela zbavit nejak
Odpovedať
@doktorkakvet ked sa ti podari zohnat Roundap gel (u nas nema registraciu ale ma v Cechach, Madarsku, Polsku aj v Rakusku) tak s nim. Treba ale pockat do jari, ked uz budu rastliny asymilovat, vtedy nacapkas gel priamo na burinu ano to vyhubi len ju. Uplne najlepsie ucinkuje v lete. Okrem toho je uz len bioherbicid ludske sadlo a pot. Len je nejak malo ucinny. Ako vsetky bio😠
Odpovedať
@zita19 roundup nie je to karcinogenne zlo? 🤔
Odpovedať
@doktorkakvet ano je. Ale kazdy herbicit je nejake zlo. Jedine bio je ludske sadlo
Odpovedať
@zita19 no tak to budem musiet asi len trhat. Velmi nerada pouzivat totalny herbicid 😞
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
S noznickami sa velmi dobre vytahuje burina aj z nepristupnych miest... Musia byt vsak dlhe.. Mierne otvorene dat na rastlinu a zavriet ich ale tak aby nestrihli a zacat ich tocit.. Vsetka burina sa natoci a uvolni aj korene
Odpovedať
@marcbod to je zaujimave, vyskusam pretoze iste sa nejaka objavi zas 😐
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?