Kedy zacat s obnovou travnika

Segra sa nedavno stahovala do starsieho domu, pri tom celkom statocne na par miestach znicili travnik. Kedy zacat s jeho obnovou a ako?
Odpovedať
@slimejsa Ja koncom marca (zalezi od pocasia)zacinam vertikutaciou.Potom zasypem travnik pieskom,pockam 2 dni kym sa piesok krasne vsiakne, a pohnojim startovacim hnojivom, dosejem travu..Toto iste robim aj na jesen len bez piesku.Hnojim 3x az 4x za sezonu,podla potreby.Travik je tip top :) Mame zavlahu..Bez nej je trava onicom,mam vyskusane ;-)
Odpovedať
@karfunka dakujem, takze vertikutaciu aj na jar urobit? Robila sa na jesen..aky piesok pouzivas? Mozem taky klasicky zo zahoria dovezeny ci nieco speci?
Odpovedať
@slimejsa Urcite vertikutaciou zacat hned na jar,necakat do maja..profi travniky robia vertikutaciu aj 4x za sezonu..Mam od spolahliveho zdroja Martin Medzansky.A treba ju robit ked je travnik v nejlepsej kondicii,pretoze sa rychlo zregeneruje.Ked je uz v zubozenom stave,ma vela plsti, pomoze to, no dlhsie sa regeneruje..Mne bolo luto rozbyt travnik ked je nakrajsi..no fakt uz 5 den bol travnik tip top.Ked som s tym cakala,ze sak nech je travik este pekny.. trvalo mu vyse 2 tyzdne kym bol fakt o poznanie krajsi..A piesok pouzivam klasicky zlty, ako pre deti do pieskoviska, ziadny extra.Raz sme ho nim zasypali uplne,trava nebola vidiet vobec,krasne zmyzli vsetky dierti po burine ktoru som vypichovala a vsetky nerovnosti.Ja nestiekam,cele leto chodime bosi,decka sa valaju..Nastastie je uz taky husty ze burina v nom uz ani neni.Prvy rok bol najhorsi,po zasadeni..A dobre je ho aj poprepichovat vydlami tzv. aerifikacia:) je na to profi stroj,ale to je uz vyzsi level..Ja som to dala po 2r.ze vyskusam:) a max.spokojnost :) druha fotka je 5den po vertikutacii a aerifikacii..
Odpovedať
Profilova fotka
@karfunka nádhernú máš tú záhradu, ja sa veľmi teším na tvoje albumy, keď sem pribudnú fotoblogy :)
Odpovedať
Ja by som s nou zacala az ked pominu aj posledne prizemne mrazy. To bude tak niekedy v polke marca
Odpovedať
@karfunka uaaa ty mas nadhernu zahradu, dakujem za rady :)
Odpovedať
@stracenka85 no vsak skor to asi nepojde, zalezi od pocasia
Odpovedať
@slimejsa dakujem a ano zelezi od pocasia,niekedy sa da na zaciatku marca, inokedy az v polke aprila..
Odpovedať
@karfunka áno, počkám si na počasie a spravím ako píšeš :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?