Kosenie po vertikutacii

3. máj 2019110

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať prosím vás. Pokosilsom trávnik. Potom som vertikuloval trávnik a následne som nasial novú travu aj nahnojil. Dotaz znie. Ešte nová nasiata tráva nevzisla a stará sa rozbehla po daždi a rastie ako diabol. MÔŽEM KOSIŤ? neublížim ešte novej nasiatej tráve, resp nepoškodí to nasiate semena? Alebo mam ešte počkať alebo koľko mam počkať. Ďakujem

• keby si zohnal vretenovu kosacku mozes smelo pokosit, vyklicenu travu to nevytaha. S rotacnou kosackou, obzvlast ak nema ostry noz hrozi, ze vytahas vsetku naklicenu travu skor ako sa zakoreni...

• @zita19  takže mam počkať? Cca ako dlho

• @peterpolacek  tazko napisat ci tri dni ci dva tyzdne. Vsetko zavisi od pocasia a zrazok. Ked je teplo a mokro, trava, aj mlada rastie ako diva, ked je zima, tak sa neponahla, ked je sucho, tak zas nezakorenuje...

• Sponzor fóra
  • @zita19  ďakujem. Počkám teda pár dní a uvidíme. Ďakujem

• Ja by som pockal, nech sa nova trava lepsie zakoreni. Ak ta to netlaci a nemusis kosit, tak to este odloz. Vyckaj aspon tyzden a uvidis ako to vypada, mozno budes musiet tak ci tak dosievat nanovo

• Ako dlho uz preslo od kedy si vysial? Polievas to? Este chvilu pockaj a ak nevzide tak pokos a vysej nanovo

• @tolstolobik  prešlo asi 10 dní. A zalievanie je to poriadne.

• @peterpolacek  tak ten tyzden este vydrz, to sa musi ukazat a vybehnut a nie je to zas tak dlha doba ze by ta stara trava nejak moc vyrastla

• @peterpolacek  no ako si dopadol s travnikom?

• @tolstolobik  všetko super. Pokosilo sa a nevytiahlo semena. Na jednom mieste mi síce vrabce vyzobali ale urobil som blato e placky a v tom zamiešame semena a ddolepil som prázdne miesto.

• @peterpolacek  tak super, dobry napad s tymi plackami, nech sa dari!

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém