Okrasná tráva nazov

Zdravim, viete niekto aký je to druh okrasnej trávy?
Odpovedať
Je to Kosatec, latinsky Iris, pomenovaný podľa gréckej bohyne dúhy, pre svoju pre svoju pestrosť farieb, v ktorej sa vyskytuje.Nenáročný pekný, a aj po odkvitnutí plní svoju okrasnú funkciu ružicou pekných listov.
Odpovedať
s najvacsou pravdepodobnosto kosatec sibirky, velmi pekny a zdravy. Ked odkvitne treba odkvitnute kvety ostrihat a bude sa tvarit ako trava, ale trava to nie je
Odpovedať
@duarde @zita19 ako by som docielili aby mi takto narástlo. Nejaké irisy mám ale tak redšie posadené treba ich popresadzat na husto? Veľmi sa mi to páči.
Odpovedať
@miggi83 ale maz tieto sibirske alebo nemecke? Pri sibirskych staci cakat, rozrastaju sa velmi rychlo. Z nemeckych (bradatych) toto nikdy mat nebudes
Odpovedať
Je ich veľmi veľa druhov,takže nehádam ani druh na fotografii, ale tie v trsoch ako fotografii sa rozrastajú rýchlo, to viem lebo ich tiež máme v záhradke. A okrem nich ešte pár druhov.Existuje niekoľko tisíc kultivarov Irisov, takže je veľmi ťažko hádať o aký ide,aj keď v tvojom prípade by mohlo ísť o nejaký zo síbírskych kultivarov.Hádam pre orientáciu pomôže tento link: https://www.carozahrady.sk/kvety/hluz...
Odpovedať
Ďakujem vám...
Odpovedať
@zita19 práveže neviem lebo to mi jedna pani podarovala teraz pred týždňom.
Odpovedať
@miggi83 vsak odfot, kuknem, poviem
Odpovedať
@zita19 az voda opadne u nas dnes takto
Odpovedať
@zita19 😟😢☹️😭
Odpovedať
@miggi83 no fasa...
Odpovedať
@zita19 20 minut viac to nebolo terasa vytopena pivnica mokra zahrada si davala wellness a ja trikrat zmoknuta. Cerstva zasadena cuketa bola uplne pod vodou tak som rychle motykou kopala jarok.neviem ci bude z tej urody cosi.... 😢Prve uhorky pozrali drotovce zasadila som semienka do zeme dnes som nasla prve listky vonku a neviem ci ich nevyplavilo a neodplavilo. Je mi do placu cely tento rok je akysi 😢 posahany. 😢 😞
Odpovedať
Článok sa načítava...
@miggi83 a mne zas postupne vsetko zeru tie slizke spanielske mrochty. Tekvice s 5 listami som vysadzala, z 10 som nasla polovicu nakomplet zozranych, kaleraby nacali, so salatov ostali len prazdne sadbovace, mrkvu som 2x vysievala aj tak je jak noty na buben
Odpovedať
@zita19 nedavas tie modre granulky? Ja ked najdem slimakov vyhodim na kopku a drozdy sa za 10 minut o ne postaraju. Tolko budu do nich dobat alebo sa postaram ja a moja pracovna obuv s ocelovou spicou 😂 je to na nervy ked sa snazis ja ich okukavam, poviem aby uz trosku podrastli a pride chamrat a je po snahe. 😢
Odpovedať
@miggi83 ala davam, len ja nemam zahradu pri dome, niekedy sa tam aj tyzden nedostanem, tak za ten cas dokazu napachat kedejake skody. A uz vobec tam nie som po veceroch alebo po dazdi aby som ich lovila. Mozem sa spoliehat len na to, ze skor ako moj salat najdu ten ferramol
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?