Výber vertikulátora

Ahojte, Poslednú dobu riešim dilemu ohľadne prevzdušnenia trávnika, bolo mi odporúčané nechať si zakúpiť vertikulátor. Teraz mám ale dilemu ako a podľa čoho si tento stroj vybrať. Taktiež na mňa vyskakuje množstvo PR článkov no ani jeden mi nejak extra neporadil a preto by som a chcel opýtať vás záhradkárov čo všetko mam riešiť pri výbere a aké značky by ste mi odporúčili. Za vaše komenáre a príspevky vám vopred ďakujem.
Odpovedať
@lukasinek25 Ahoj, na úvod prvotná otázka, nech sa odrazíme. Máš aspoň jasné či potrebuješ benzínový alebo elektrický vertikutátor? Tu sa riaď veľkosťou záhrady, resp. výmerou trávnika a či sa chceš otravovať na väčšej ploche prívodným káblom.
Odpovedať
Asi to bude skôr ten benzínový, ja už som si pozeral nejaké na stránke: https://www.ibo.sk/zahradna-technika/... Ale stále neviem čo presne potrebujem riešiť.
Odpovedať
@lukasinek25 a mate v planu mit anglicky/golfovy travnik a probadet vertikutaci x do roka atd… nebo proste jednou za rok to projet. Protoze je pak otazka zda vas pak nevyjde levneji si ho jednou rocne na podzim pujcit. Podivejte se v okoli na ceny pujcoven…
Odpovedať
@raziel628 Ďakujem za odpoveď, určite to zvážim ale radšej by som to mal doma lebo z dlhodobejšieho hľadiska to zbytočne preplatím.
Odpovedať
@lukasinek25 A pozerali ste aj niekde inde? Za mňa v tom IBO, čo som pozrel je tá ponuka značiek dosť obmedzená. A ceny za niektoré modely teda riadne prestrelené. Neviem teda akú plochu plánujete obrábať alebo aká je vaša cenová hladina, ale osobne si myslím, že vzhľadom na frekvenciu používania do toho za mňa netreba vrážať tisícky eur. Ak teda neobrábate futbalové ihriská 😄 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?