Balkónové rajčiny na jeseň

Ahojte, kazdy rok pestujem na balkone rajciny a vzdy na jesen zozltli a prakticky skoncili sezonu spolu s tymi, ktore sa bezne pestuju na hriadke. Tento rok som dostal semienka specialnych balkonovych rajcin. Rastliny su krasne, zdrave, kvitnu a navazuju sa dalsie plody. Otazka znie: mozem tie rajciny preniest dovnutra aby ich neposkodil pripadny mraz ked bude treba? Nedostanu nejaky sok alebo co? Budu v pohode aj v byte? Dakujem za vsetky rady
Odpovedať
Ano mozes. Paradajky prestanu vegetovat pri teplotach 10°C, vyrazne ich poskodia az mrazy. Co sa nam rosnicky vyhrazaju, tak sa ma este oteplit, mozno to este vydrzia aj vonku, pripadne ich davat dnu len na chladne noci. Ked ich budes pestovat dnu, tak musis ich dat co najblizsie k oknu a ak by si ich chcel prepestovat cez zimu, je to mozne, len pre to aby mali plody potrebuju vyssiu vzdusnu vlhkost aby im nezasychal pel. Ked ich nejaka haved nenapadne, celkom kludne ich mozes mat aj o rok. To iste plati aj pre papriky, len nezvratne poskodzuju teploty pod +8°C, ale mam skusenosti, ze sa daju cez zimu na okne prepestovat az do dalsej sezony
Odpovedať
@zita19 este som ich nechal vonku, vyzeraju ze sa im aktualne pocasie paci
Odpovedať
Ale potom skusim dat dnu teda
Odpovedať
@cokoladovyjoe no ono sa im este cvilu na balkone pacit bude
Odpovedať
@zita19 ja sa cudujem ze ustali ten mraz, paprike komplet oprsali listy, ale tie balkonove paradajky sa tvaria ze nic, normal to ustali bez ujmy
Odpovedať
@cokoladovyjoe mojim paprikam tiez oprsali listy, ale dala som im sancu, za oknom im uz rasia nove. Dokonca som doniesla zo zahrady cili papricky, ze uvidime. A ony uz zas kvitnu :-D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?