Pomoc pri určení či ide o chorobu alebo málo výživy

Ahojte, minulý rok som si kúpila na jeseň na terasu ovocné kríky a stromčeky, avšak niektoré sa mi nepozdávajú. Neviem, či sú choré alebo im stačí doplniť vitamíny do pôdy, resp. či je to tak má byť. Ešte sa v tomto zorientovávam. Ide o malinu, černicu, hrozno, jabloň a slivku. Akoby mali všetky niečo rovnaké ... možno pleseň? Okrem maliny, tam som si nie istá, či má hrdzu. Všetky sú v kvetináčoch. Prikladám aj fotky. Prvé 3 fotky sú černica. Ďalšie 2 sú hrozno. Ďalšie 2 jabloň duet, potom 2 malina a posledná slivka. Vopred ďakujem za akúkoľvek radu.
Odpovedať
cernica je v pohode, staci jej zaktatit vyhony a na jesen ich ostrihat az pri zemi, cez leto narastu nove, tie budu rodit na buduci rok. Pri cerniciach sa kazdu jesen strihaju vyrodene vyhony Hrozno uz teraz nechat tak, v buducnosti vo februari prestrihat, ale priznam sa, ze pestovanie hrozna v nadobach neovladam, v kazdom pripade odporucam zohnat si nejaku literaturu a tam pozriet ako strihat Malinu aku mas? Ak rodila vlani, ostrihat az pri zemi vsetky odordene vyhony a ona nahodi nove vyhony na tych bude rodit. Dobre by bolo poznat odrodu, podla toho by som vedela poradit. Jablon treba zakratit vyhony aby sa rozkonarila. Na to je tiez literatura, moc z tych fotiek neporadim, slivku nechat tak, strihat az po zbere urody. Inac tie stromy vyzeraju v pohode, kedze su pestovane v nadobach, casom im bude treba doplnat ziviny do pody, ale teraz este nie, staci hnojiva zalievka v case pruskeho rastu, asi od maja do polovice augusta
Odpovedať
Takže nie sú choré, už som sa bála. Maliny sú 4 - Black Jewel, čierná, letná malina. Schönemann, červené, veľmi lahodné letné maliny. HimboTop®, červené, jesenné maliny. Goldfrucht, žlté, jesenné maliny. Tie žlté sa asi neujali, takže tie zvyšné sú ostatné. Ďakujem veľmi pekne za informácie 🙂
Odpovedať
Tie výhony, čo rodili minulý rok príp. boli suché som odstrihla pri zemi. Tie, čo sú vyviazané som skrátila o suché konce. Čierna Black Jewel a Červená Schönemann by podľa internetu mali rodiť na 2 ročných výhonoch. Himbo Top som mala v novembri odstrihnú pri zemi, lebo rodí každý rok (tak ten rok 🙂) Goldfrucht žlté som nenašla ako rodia alebo kedy ich strihať, ale tie sa asi neujali, lebo sú tam iba 2 malé cca 5 cm výhony. Vyzerá byť suchá.
Odpovedať
@rebecka2 este mozu vyrazit aj tie zlte, daj im sancu
Odpovedať
Chore nie su ako napisala Zitka, treba aj tym zltym dat este sancu. Nic nie je stratene 🙂
Odpovedať
Ďakujem, za pomoc ... šancu som im ešte dala 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?