Rajčiny v hrantíku

Idem rozsadzat balkonove rajciny. Kupil som hrant, taky ten klasicky, velky hranaty. Ako na kvety, rozmer neviem odhadnut. Mozem tam dat 3 tie rajciny? Take tie minibalkonovky? Maju mat rozmer dost maly. Tak mi to vychadza ze by tam mohli byt, ale bojim sa aby nebrblali ze su na husto 🤔
Odpovedať
Minibalkonovky hej, tie nepotrebuju az tolko miesta. No nemas presne miery toho hrantika? Lebo aj tie maju rozne rozmery
Odpovedať
Na kazdu paradajku potrebujes 10 az 30 litrov zeminy. Do muskatoveho hranta ich ani nesad, a uz vôbec nie tri
Odpovedať
@liminka taky ten muskatovy ako pise zita... @zita19 to su tie trpaslicie odrody, na sacku sa pise ze dorastaju do vysky max 25cm a sirky tak 20cm a staci im maly crepnik. Tak som chcel dat na kraje a do stredu jednu 🤔
Odpovedať
@cokoladovyjoe ja som mala vlani take pidi-balkonove v kvetinaci na balkone. Sa mi zazdalo, ze 20 cm zavlazivaci kvetinac im bude bohate stacit. Ono to vyhnalo na mrte bocnych vyhonov, ze vychlastalo vsetku vodu od rana do vecera, zakazdym ked som dosla z roboty, vyzerali, ze su dve hodiny po smrti, vsetky plody pozhadzovali. Nakoniec skoncili na zahrade a tam doniesli nejaku urodu. Na vysku bolo cca 25 cm, ale cela rastlina mala v priemere aj pol metra. 3 paradajky v piatich litroch zeminy asi nebudu moc prosperovat
Odpovedať
@zita19 fuha a nepamätáš si odrodu?
Odpovedať
@cokoladovyjoe nie, napamatam. Kupila som taku zubozenu sadenicu v zlave v Horbachu.
Odpovedať
@zita19 aha :grinning: tak nic
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?