Ako vybrať živý vianočný stromček v kvetináči

Dobrý večer. Tento rok sme sa rozhodli, že si na Vianoce kúpime živý Vianočný stromček v kvetináči. Rezaný stromček nechceme. Ak by prežil Vianoce, tak buď by sme ho vysadili v záhrade, alebo by mohol ostať v kvetináči až do ďalšieho roka? V okolí nikto takéto stromčeky nepredáva. Pozeral som viaceré e-shopy a na niektorých boli veľmi negatívne recenzie. Mohli by ste mi poradiť, prosím, z ktorej stránky objednať, ak máte dobré skúsenosti a prípadne nejaké rady. Vopred ďakujem.
Odpovedať
V prvom rade je potrebný čas na aklimatizáciu, aby stromček pred Vianocami pri premiestnení do obývačky neutrpel tepelný šok a nevyhynul.To isté platí pri jeho spätnom presúvaní z obývačky vonku.Viac informácii tu: https://www.chovatelahospodar.sk/tema... Tento link obsahuje aj odkaz na obchody s predajom živých stromčekov v kvetináči.
Odpovedať
@emill Dajú sa objednať aj v zásielkových záhradníckych obchodoch napr. Lumiggreen, ale to by asi chcelo ten stromček vidieť nie?Treba posnoriť po pdobných obchodoch vo vašej blízkosti.
Odpovedať
Osobne so stromcekom v kvetinaci nemam dobre skusenosti. Do prace sme si dva roky po sebe taky stromcek kupili a kazdy rok nam skapal.
Odpovedať
Dnes sme kúpili krásnu kaukazskú jedľu v kvetináči zo záhradníctva MHGarden na Orovnici. Predávajú aj iný záhradný sortiment, môžem len odporučiť. Pani bola veľmi milá a poradila. Majú aj smreky a borovice. Ďakujem za vaše rady.
Odpovedať
@emill Takže teraz už len niečo pod ten stromček.....
Odpovedať
Profilova fotka
@emill kolko vas taky stromcek stal?
Odpovedať
@leuscha stál 43€ a má 150 cm, cena závisí od výšky stromčeka
Odpovedať
@emill mozes poslat fotku??
Odpovedať
Profilova fotka
@emill to nebola ani vysoká cena, super 😉 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@emill dakujem velmi pekne za odpoved. aj som si myslela, ze to bude od velkosti stromceka.
Odpovedať
@branojan tu je fotka stromčeku
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?