Dlazba na terasu

Chcem vytvorit len malicku terasu priamo na zahradnej pode, betonova dlazba 50x50x5 cm, zhruba plocha 150x200 cm. Otazka je, ci po zarovnani povrchu zeme mozem priamo tu dlazbu davat, alebo mam pod to dat napr. netkanu textiliu, alebo nejaky strk a pod. Ci sa casom ta dlazba vplyvom dazdov ci pouzivania nevtlaci hlbsie do zeme.
Odpovedať
záleží čo od toho očakávate. Koľko to má takto vydržať. Vidím vo vašom riešení dva problémy. Prvý je v tom, že na hline to nezrovnáte tak dobre ako na štrkovom lôžku a bude to nestabilné časom sa to poprepadá keď nebude pod tým zhutnená vrstva štrku. Záleží teda čo na tej terase budete robiť, ako bude zaťažená. Druhý problém, keď nedáte obrubníky, bude sa vám dlažba časom rozchádzať. Toto by sa dalo možno vyriešiť tým, že ju zakopete na úroveň terénu a bude z boku prisypaná hlinou.. Osobne by som to vykopal aspoň na cca 20cm, dal hrubší štrk 10cm zhutnil, na to dal jemný štrk 5cm a dlažbu 5cm. Z boku by som to prisypal hlinou a utlačil... nie je to ideálne ale lepšie než len tak klásť na hlinu
Odpovedať
Dakujem pekne za odpoved, no ono je to relativne mala plocha, cca. 10 ks tych dlazdic a bude tam iba jedna 2-miestna lavicka na obcasne sedenie (viacmenej len par hodin cez vikend tyzdenne) - teoreticky ale pod zatazou sediacich osob sa to casom moze prepadavat alebo posuvat ako pisete. Okolo dlazby bude ozdobny kamen a skalky. Taky maly priestor na oddych priamo v zahrade pri zahonoch. Tato dlazba sa pouziva aj na statie pre auta, len teda som nemal istotu, ze ci je lepsie nieco pod to dat. Rozmyslam teda, ci to risknut a cas ukaze ako sa to bude spravat priamo na zarovnanej pode (vzdy je mozne to aj neskor potom inak spravit), alebo to skusit tym strkom. Ten strk teda by som najprv dal trochu hrubsi a na povrch jemnejsi.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?