Domček pre ježka

Ahojte, robili ste niekto domček pre ježka? Aké veľké to má byť? Aj sa tam reálne nasťahoval?
Odpovedať
My sme mali raz taku neusporiadanu kopu, jezko sa tam nastahoval sam. Zial na jar nasu zahradu opustil. Da sa tam nalakat ked mu podhodis macacie granule alebo konzervu. Ale to sa musi nejaky v okoli vyskytovat
Odpovedať
@majstercapko ja som citala, ze jezkovi staci, ako pisala aj zita19, nejaka vacsia kopa, do ktorej sa moze zahrabat. Mozno nejake konariky, listie a pod. Videla som aj take, ze jezkom davaju aj krabice, v ktorych maju svoje hniezdocko 🙂 Ale to funguje asi skor vtedy, ak ich nechaju prezimovat na suchom mieste, niekde v pivnici, stodole alebo tak...
Odpovedať
@zita19 mame jezkov, teda mali sme, pocas leta sa tmolili po zahrade..a bolo ich vela. Mame tam ale aj kopec tulavych maciek, snazim sa listie davat bokom lebo tam curaju a skacu a hrabu tie macky. Preto som chcel taky kryty domcek nejaky
Odpovedať
Nechaj listie na kope, aby ho neodfuklo prihod ho nejakymi konarmi, tenkými, hrubymi a jezkovia si tam spravia luxusny aparman. Myslim, ze vhodnejsia je skor vacsia ako mala kopa, tak na meter v priemere a aspon nejakých 20 - 30 cm listia, sena, slamy, co mas (cim viac, tym mensia sanca, ze premrzne aj vo velkych mrazoch) a na tom haluze.
Odpovedať
@zita19 a nebude im tam zatekat? 😄 Ci chcem pre nich luxus ked som rozmyslal nad strechou? :D
Odpovedať
@majstercapko strieska bude prijemne vylepsenie. 🙂 Naeviem ci zateka, ti moji sa nestazovali na mokre stropy😉 Ale asi to bol dovod, preco sa na jar odstahovali
Odpovedať
@zita19 😄 no ja nechcem aby sa odsťahovali, preto som zamýšľal niečo zmontovať. Len aby potom zas neboli zhýčkaní a nezačali mi kýchať na jar :D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Urobili sme cez víkend :)
Odpovedať
Profilova fotka
Návod (ktorého sme sa my ale úplne nedržali) je tu: https://www.zahrada.sk/magazine/13-kr...
Odpovedať
@miselaho a nastahoval sa? ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@majstercapko po tyzdni tam este nebol. My mame vela prirodzenych urkytov v zahrade, takze toto bolo viacmenej pre radost deti ;)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?