Granátovník, pleseň, pomoc..?

Minulý rok (pred 3 dňami 😉) som sa rozhodla znovu sa pokúsiť vypestovať granátovník. Išla som podľa návodu kde niekoľko semienok (bez dužiny) bolo treba na mesiac zabaliť do vreckovky, navlhčiť a dať na tmavé miesto s tým, že niektoré semienka vyklíčia a budú sa dať zasadiť. Rok predtým som to skúšala a naozaj mi vyklíčili, no ja som ich založila a keď som si na ne spomenula už bolo neskoro a musela som ich vyhodiť. Tento krat som ich ale po 3 dňoch musela presunúť a pri presune som si všimla niečoho v krabičke a tak som ju otvorila. Vyzera to byt pleseň "Rhizopus stolonifer". Neviem či mám semienka nechať tam kde sú a dufať, že aj tak vyklíčia a pleseň ich nepoškodí. No objavila sa tu v takom množstve už po troch dňoch! Mám túto várku proste vyhodiť, alebo im mám dať šancu? Poprípade je nejaký spôsob ako sa jej zbaviť bez chémie aby som nepoškodila semienka? Vopred ďakujem za každú odpoveď.
Odpovedať
@tojejedno01 no ja by som to asi skúsila opäť. Niečim to teda zakryvas keď sa tak rýchlo urobila? Skôr by som to nechávala vetrat
Odpovedať
Ja ked som mavala uzavrete aj semienka po vyseve, vzdy sa urobila plesen. Tak teraz len prekryjem potravinovou foliou, do ktorej urobim vela dierok sparadlom a plesne sa nerobia
Odpovedať
Ja mam doma asi 2 rok zo semienok granatovnik, semienka som podla navodu dala do zatvaracieho sacku a kazdy den kym nevyklicili otvorila fukla do neho a zavrela aby to bola taka bublinka a potom uz len dobre semienka vysadila. Veľa štastia
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?