Kde NAJLACNEJSIE kupit 3 smreky a 60 kruspanov

Dobry den, poprosim Vas o pomoc :) Potrebujem kupit: PICEA OMORIKA – smrek – min. vyska 200 cm – 3 ks BUXUS SEMPERVIRENS – kruspan – min. vyska 40 cm – 60 ks Idealne v Ziline, resp. 100 km radiuse. Zatial som oslovila niekolko slovenskych zahradkarskych firiem, cenove ponuky, ktore som obdrzala, su viac nez sialene :( A realne, ide mi prioritne o cenu (kvalita je na nizsej priecke). Zacala som uvazovat o nakupe v Polsku. Z tretich stran (teda od nikoho konkretneho, koho by som osobne poznala) som pocula pozitivne reakcie na cenu. Viete mi prosim odporucit nejake zahradkarske centrum alebo obchod na SVK alebo v Polsku, kde ste boli naozaj spokojni a dobre ste nakupili co ste potrebovali? Dakujem za kazdu dobru radu!
Odpovedať
v Mikulasi je zahradnicstvo co predava polske vypestky Len tak bokom, si si ista, ze chces buxusy. Pokial viem vijacka kruspanova uz dorazila aj do zilinskeho kraja, tak sa ti moze stat, ze ti v priebehu tyzdna, dvoch zozerie vsetky kruspany, ze z nich len konare budu trcat. Alebo ich budes po zvysok zivota kazde dva tyzdne striekat... A ceny za rastliny viac ci menej napovedaju o narocnosti pestovania. Smrek do 2 metrov dorasta aj rokov, to znamena, ze sa o neho rokov treba starat. Lacne kruspany su podozrive, nielen ze mozu pochadzat z juhu Europy, kde je vijacka rozlezena do astronomickych rozmerov, jednak take sadenice nie su odolne a v okoli Ziliny aj pri najlepsej starostlivosti nemusia prezit prvu zimu
Odpovedať
@plincezna mam 5ks buxusov a teda striekala som ich donemoty celu sezonu a aj tak ich obzierali tie husenice..Myslela som ze po postreku bude chvilu pokoj ale ledva 2tyzdne to vydrzalo a zas tam boli zakotene tie husenice..Najprv som ich zbierala ale moc to nepomohlo.Na jar ich planujem dat prec.Mam ich celkom pekne ale uz to divadlo okolo nich nechcem absolvovat..
Odpovedať
@plincezna ahoj, mna zaujalo ze na kvalite velmi nezalezi. Preco? Buxus je naozaj drahy a este sa predrazuje nutnostou neustaleho postrekovania, je to s tymi husenicami peklo. Polsko je v pohode, urcite uz za hranicami budu nejake centra, kde kupis. Je to fakt lacnejsie, ale ta nasledna starostlivost ostava rovnako draha
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?