Klobuky na ochranu rastliny

Niekde som videla/citala/pocula, ze existuju take klobuky na rastliny, ktore rastlinku ochrania proti chladu a naopak aj proti horucavam. Nieco ako minisklenik. Poznate to? Mate s tym niekto skusenost?
Odpovedať
@zaciatocnicka ano, mam take nieco. Kupila som pred rokmi v Tedi a este nepouzila :-D Su to take priesvitne nazelenale plastove kuzele s odrezanym vrskom
Odpovedať
@zita19 čo je tedi? Škoda že si nepoužila, zaujíma ma či to je nejak naozaj nápomocné
Odpovedať
@zaciatocnicka obchody Tedi (alebo Tedy?), cosi podobne ako Pepco, u nas mame take dva
Odpovedať
@zita19 aha, to nepoznam
Odpovedať
rovnako ti posluzi par kolov a dokola obmotany netex
Odpovedať
@zahradkarvlado ano len to nie je take sikovne, ale dakujem
Odpovedať
@zaciatocnicka jaj no tak za sikovnost si zial musis priplatit
Odpovedať
@zaciatocnicka ked ustriehnes, maju ich aj v OBI https://www.obi.sk/pasce-na-slimaky/o...
Odpovedať
@zita19 Taky by mne zajímalo, jestli to funguje jak se píše. Proti mrazu to asi nepomůže a jaká teplota tam bude při plném svitu slunce, tak to si nedovedu představit. Chtělo by to asi nějaké měření. Vladimír
Odpovedať
@mrbig46 je to mierne nazelenale, hore to ma otvor, takze ked sa vzduch zacne prehrievat, tak vyfuci cez !komin". Urcite to nie je na velke mrazy, ale pri neskorych prizemnych mrazoch to bohate postaci, a asi len na tento ucel je to urcene.
Odpovedať
@zita19 S tím mrazem by to chtělo odzkoušet. Přeci jen mráz klesá shora dolů k zemi a proto se hovoří o přízemním mrazíku. Asi bude uvnitř tolik stupňů kolik bude v okolí. Možná by trochu pomohlo zakrýt ten komín. Řekl bych, odzkoušejte to bez nějakých rostlin, jen s teploměrem. Pokud to uděláte, moc mne zajímají výsledky a jistě budou zajímat i ostatní.
Odpovedať
@zita19 @mrbig46 zita dakujem...a ano mna zaujima napriklad ci to ochrani prave pred mrazmi..dam rajciny von po zamrznutych, ale nahodou este nahlasia mrazy a potom co? Doteraz som fakt obmotavala netexom ked nieco take hrozilo, ale toto sa mi vidi pohodlnejsie. Len som myslela ze je to trosku vyssie
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?