Na čo všetko používate spodok z kávy?

29. nov 201925
Autor

registrovaný 29. 6. 2017

674 príspevkov vo fóre

16. jan 2018

Ahojte, na čo to využívate? Ja som to hádzala vždy do kompostu, ale dozvedám sa, že môže mať rôzne využitie, proti mravcom atď. Čo robíte s kávovým zbytkom vy? Dá sa použiť nejak aj na izbovky?

registrovaný 17. 9. 2013

2 414 príspevkov vo fóre

16. jan 2018

do kompostu, da sa zahrabavat a do izboviek, ale moja skusenost je taka, ze plesnivie na hline ak sa dokonale "nezaryluje"

registrovaný 28. 6. 2017

340 príspevkov vo fóre

17. jan 2018

ja to sypem len do kompostu

Autor

registrovaný 29. 6. 2017

674 príspevkov vo fóre

21. jan 2018

Tak som si tiež myslela, či to neplesnivie...

• Sponzor fóra

registrovaný 28. 6. 2017

340 príspevkov vo fóre

21. jan 2018

@cickamica  musis to zapracovat, same by to mohlo plesniviet

Autor

registrovaný 29. 6. 2017

674 príspevkov vo fóre

22. jan 2018

@luciachrobacik  a na nejakych skodcov sa to nepouziva? som myslela ze to ma sirsie vyuzitie 😃

registrovaný 28. 6. 2017

340 príspevkov vo fóre

30. jan 2018

@cickamica  o tom neviem..mozno na mravce? na ne sa pouziva snad vsetko mozne vratane sody

registrovaný 29. 6. 2018

36 príspevkov vo fóre

25. sep 2019

@cickamica  svokra to vzdy z kavovara vysype do kvetin, vacsinou k ruziam ale aj na rozne ine kvety v zahrade. Ci to ma nejaky vplyv neviem, ale ruze maju vzdy pekne 😉

registrovaný 26. 5. 2018

202 príspevkov vo fóre

25. sep 2019

@perola  J8 jsem slyšel, že když se posype zelí socem z kávy, tak to odpuzuje bělásky. Prý je odpuzuje ta vůně. Jak jsem slyšel tak píši. Já kel ani kapustu (po vašem) nepěstuji, takže to nemohu odzkoušet.¨
    Vladimír

registrovaný 23. 6. 2018

17 príspevkov vo fóre

1. okt 2019

my to davame do kompostu a moja zena to sype aj ku kvetom v crepnikoch

Autor

registrovaný 29. 6. 2017

674 príspevkov vo fóre

7. okt 2019

tak zatial som aj tento rok vyuzivala len do kompostu a skusila som aj proti komarom zapalit vysuseny spodok z kavy, ale nejak ich to neiiritovalo

registrovaný 16. 6. 2017

818 príspevkov vo fóre

8. okt 2019

my kávu nepijeme, ale naši to vysypávajú ako hnojivo aj k živému plotu a rastie ako divý 🙂

registrovaný 14. 7. 2013

150 príspevkov vo fóre

12. okt 2019

@miselaho  my pijeme kafe aj za vás a sosom zanášame sifóny 😉

registrovaný 16. 6. 2017

818 príspevkov vo fóre

19. okt 2019

@foox :rofl: no tak dobre, mi odľahlo

registrovaný 28. 8. 2019

9 príspevkov vo fóre

30. okt 2019

na mravce, sem tam na hnojivo, vraj to ma v sebe vela dusiku ak sa nemylim a preto je to dobre hnojivo.. a este zena si to berie ako peeling

registrovaný 12. 11. 2011

6 príspevkov vo fóre

2. nov 2019

JA som kdesi citala, ze ked chodia macky na zahradu a nechavaju tam drobne pozornosti, treba tie miesta zasypat sosom z kavy aby sa nevraciali. Aj som to realne minuly rok spravila aj to realne fungovalo, po troch dnoch mi prestali lozit do predzahradky 😉

• Sponzor fóra

registrovaný 31. 7. 2017

377 príspevkov vo fóre

4. nov 2019

@domin85  to je zaujimavy postreh, mam problem so susedovymi mackami, vyskusam. Doteraz sme to len sypali pod zivy plot ako hnojivo

registrovaný 16. 1. 2018

177 príspevkov vo fóre

4. nov 2019

Cicka mica : spodok z čiernej kávy radšej nedávam nikde...odvtedy, ako sa mi tam zašali sťahovať mravce...ktorých sa doteraz neviem zbaviť...Kávu si sladim cukrom- a to oblubuju mravce...takže emulzia z kavy priláka na sladký krm mravcov...mravce vylučujú kyselinu mravenciu...a tá priláka vošky... vošky dokažu zničiť všetky listy a je po úrode....tak že ti neodporúčam kávový odpad vylievať v zahrade...ja ho lejem do WC

registrovaný 16. 1. 2018

177 príspevkov vo fóre

4. nov 2019

kafe- však to kvalitné sa vyluhuje po zaliatí vriacej vody...to kvalitné vypijememy....kavičkári....ostane odpad...sladké zrno, ak sa kafe sladi....ak sa nesladí-tak len zrno ktoré nemá v sebe nič... Už vo fabrike nám do obalov dajú a predajú - už raz alebo aj 2x praženú kávu...tak to čo pijeme, už v sebe nemá tú silu, čo má pravá a neupravovaná káva....takže ostáva s toho skutočne len odpad- ktorý majú radi mravce....

Autor

registrovaný 29. 6. 2017

674 príspevkov vo fóre

13. nov 2019

@bohuzial  jaj no ale ja teda nesladim, verim ze taky sladeny spodok moze prilakat mravce a potom sa spusti nasledny retazec ako si popisal 🤔

registrovaný 16. 1. 2018

177 príspevkov vo fóre

13. nov 2019

Z kavového odpadu v šálke - Ti vyveštím....

registrovaný 16. 1. 2018

177 príspevkov vo fóre

13. nov 2019

@luciachrobacik  na mravce- zatial nič vedátori poriadne nevymysleli- tých sa nezbavíme nikdy...len ich tročku odkloníme z ich trasy za putovaním, ked si znaňajú potravu alebo sa množia...a práve pri párení mravcov vidím ako okrýdlené mravce zakladajú dalšie a dalšie nové kolonie a staré sa len zvačšujú-keby spodok kávy pôsobil na mravce- na tomto svete by už mravce dávno vyhynuli.....ale oni sa rapídne rozmnožili....je ich najviac na svete....možno preto- lebo ich krmime-aj kavovým spodkom....

registrovaný 16. 1. 2018

177 príspevkov vo fóre

13. nov 2019

@domin85  Mačka: mačku spodok z kávy neodradí pri vykonaní si svojej potreby....kde ju to zastihne-tam to vykoná....Mačku odpašíte krikom alebo obliatím vody- a naučí sa rychlo aby tam nechodila na potrebu....V zahradách obyčajne nechávame rozne zbytky potravin....alebo do kompostu vyhadzujeme aj to- čo mačke chutí.....Mačka svoju potrebu vykoná na suché miesto...a na rozdiel od človeka, to zahrnie....a velmi dôkladne....človek v prírode to tak neurobí ako tieto tvori....ak chcete mačku naučiť vykonavať potrebu tam kde to nebude nikde a nikomu vadiť, dajte je do obyčajnej bedničky trošku piesku alebo tročku suchej zemi...a uvidíte visledok ešte v ten deň....mačka je velmi čistotná a učenlivá,,,,,ked je v dome mačka a ludia ju z nejakeho dôvodu vyhodia na ulicu - tak sa z nej stane túlavá....

registrovaný 16. 1. 2018

177 príspevkov vo fóre

13. nov 2019

@miselaho  mne živý plot rastie ako divý- bez použitia kavoveho odpadu

registrovaný 17. 9. 2013

2 414 príspevkov vo fóre

15. nov 2019

Od kavoveho logru neocakavam nic viac ako to, ze zlepsi absorbciu vody v pode. Kedze je to rastlinny odpad, vacsinou celulozova zlozka, v pode posobi ako spongia. Do chudobnych piescitych a ilovitych pod treba pridavat taketo zlozky v akejkolvek forme. A ani vyzivnym podam neublizi.

Autor

registrovaný 29. 6. 2017

674 príspevkov vo fóre

29. nov 2019

sa tu tie nazory pekne roznia

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?