Neoprávnený záber cudzej záhrady ako aj neoprávnené oplotenie

Zobraz úvodný príspevok
Mám zo záhradou nasledovnú skutočnú udalosť: moja prastará mama bola vlastníčkou záhrady mimo obce .Do roku 2012 sme ani netišili o tomto vlastníctve. V rokoch socializmu sa v našej dedine r.1961 zakladalo JRD - družstvo. Pozemky boli všetky zoštátnené a danné do užívania do novovzniknutých pol.družstiev. Aj táto záhrada. V tých rokoch dávali vlastníkom pôdy , ak niečo choval, do náhradného užívania cudziu pôdu... Tak aj našu záhradu užíval cudzí človek. Do roku 2016. V r.2016 som dal návrh na prededenie novoobjaveného dedičstva v r. 2017 som bol už vlastníkom záhrady....a odvtedy mám problém....užívateľ si moju záhradu asi pred 25 rokmi oplotil ostnatým drotom a v júli ked som šiel záhradu kosiť, som sa na nu nemohol dostať....ostnatý drot v 5 radoch nad sebou , bola prekážka, na ktorú som poukázal, a napísal výzvu, tomu, čo to do r.2017 užíval...plot neodstránil, odstránil som ho ja, tým sposobom, že som len na jednom mieste ho preštikol a vošiel do svojej z á h r a d k y ....a to som nemal robiť...na druhý deň ma zastavili policajti zo Slovenskej Lupče, v cestnej premávke, po skontrolovaní dokladov ma vyzvali aby som sa ich nasledoval na okrsok , že som sa dopustil priestupku...a ešte mi páni policajti navrhli, že ak plot dám do povodného stavu, že to nebudú riešiť...odmietol som to dať do povodného stavu, z dôvodu, že som vlastníkom pozemku...včera som bol na okresnom úrade v B.B. už ako obvinený z priestupku poškodenia cudzieho majetku podla §50ods.1. zákona 372/1990 o priestupkoch.....kde som si vypočul, že protistrana uviedla škodu na svojom majetku vo výške 1OOeur na ktorú si nárokuje....má niekto z Vás záhradkárov podobnú skúsenosť? toto sa bežne stáva u nás v Lubietovej
Odpovedať
1
2
@konyk Vstupil som na pozemok rovno z prístupovej cesty...obecnej. Dnes je situacia ohladom pokuty, čo mi dal pracovnik odboru všeobecno vnutornej spravy B. Bystrica Mgr. Jakub Bebej taká - že som Okresný úrad BB OVVS dal na súd v horeuvedenom konaní OU BB.
Odpovedať
@slimejsa tento príbeh bez konca pokračuje tak, že sused si kosi nadalej celý pozemok, oberá ovocie so stromov na pozemku a ja som dal okresný úad B.Bystrica na Krajský súd BB vo veci preskúmania rozhodnutia okresného uradu BB. Načo vlastne máme okresné úrady? sú zbytočné a naviac vydávajú zmetočné rozhodnutia z dôvodu- že im potom ministerstvo prerozdeluje koncoročné odmeny podla výšky bybratých pokut jednotlivých odborov....takže velmi snaživý štátny úradník si takto prilepší platovo na Vianočné sviatky- na úkor dochodcu, ktorého pokutoval....
Odpovedať
@bohuzial to snad nie je ani pravda, to je otrasne :-.
Odpovedať
A je tu ešte jeden fakt. Stavbu plota bol povinný podľa stavebného zákona ohlásiť stavebnému úradu, ak to neurobil, jedná sa o čiernu stavbu, ktorú mu musí stavebný úrad nariadiť odstrániť. Podľa najnovších úprav dodatočná legalizácia nieje možná. A navyše na stavbu oplotenia potreboval súhlas majiteľa pozemku, A ten asi nemal. Vôbec nevadí, kto je vlastníkom. Aj zomrelý vlastník je vlastník a tak mal žiadať o súhlas potenciálnych dedičov. Veľa úspechov .
Odpovedať
@radrian pane, za socializmu zriadovali JRD z pozemkov sukromných...JRD pobralo pozemky do uživania a vlastnikovi dali ak choval nejakú tu kravičku do nahradneho užívania cudziu parcelu, o ktorú družstvo nemalo zaujem.....takto občania na dedinach užívali dlhe roky cudziu pôdu....a oni si ju aj začali privlastnovať....bud vydržanim alebo tak, že jednoducho si ju ohradili ostnatym drotom a nikoho sa nepýtali či možu alebo nie...a naviac po dedine rozchyrili že pozemok odkupili od vlastnika- čo samozrejme bolo klamstvo....pôvodny stary plot už zhnil a kedže vedla mal už svoju parcelu, lakomil sa aj na vedlajšiu a jednoducho si ju ohradil ako svoju....to nebol ani plot , len nabite do zeme ocelove koly a na nich bol omotaný ostnaty drot v 5 radoch nad sebou....a ked som to prededil a jeho upozornil pisomne aby to odstranil že chcem to užívať a kosit zajacom-tak na to nereagoval a čakal že to ja odstranim a potom na mna zavolal policajtou- jeho znamych zo Slovenskej Lupče a tí to vyhodnotili ako priestupok proti majetky. že som poškodil cudzí majetok a nezaujimalo ich že ja som vlastnik pozemku, tvrdil policajt že som poškodil cudzi majetok- ten ostnaty drot...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@slimejsa ako pokračuje tento pribeh? dostal som pokutu, zaplatil som ju...dal som na sud Okresny urad BB, a odpoved zo sudu prisla, že som zmeskal zakonnu lehotu na podanie žaloby...dnes viem , kto hajzlika kryje. Ma bratranca na ministerstve obrany SR vo funkcii štátneho tajomnika....tak stači len jeden telefonat a hajzlik vybavi aj nemožne...cez bratranca...ved sme na Slovensku....kde znamosti a korupcia kvitne čoraz viac...
Odpovedať
Profilova fotka
chce sa mi z toho vracat, ako to tu funguje, ako drzal som palce, ale presne clovek pokial ma taketo spinave kontakty ktore za niekoho nieco vybavia, cestni ludia maju smolu.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?