Odburinovanie pozemku pred stavbou bez použitia chemie

17. sep 202030

Ahojte,
Chcela by som sa s vami poradiť - kúpili sme 10a pozemok, na ktorom chceme stavať a zároveň si dopestovať zeleninu, zasadiť pár ovocnych stromov atd. Samozrejme, pozemok je zarastený burinou. Zatiaľ sme ju dali okosit, ale krásne rastie 😃 máte nejaké typy, ako sa zbaviť buriny na takom veľkom pozemku bez použitia chemických postrekov? Skúšali sme ekologické postreky, ale bez väčšieho efektu. Jeden pán nám však neodporučil poorať pozemok, pretože o pár mesiacov robíme základy...
Ďakujem pekne za rady.

• No potom jedine rucne, my sme tak tiez plochu na vysadbu rylovali. V celej zahrade je to problem, ale iny sposob bez chemie zaberie len velmi tazko (alebo vobec)

• V prvom rade by som spravila skryvku ornice tam ked bude bom, vsetky obsluzne plochy pre mechanizmy, parkovanie a podobne. Zeminu ulozit na kopu na svojom pozemku a nechat tak, kym nepostavite a nepride cas na terenne upravy. Bude s burinou, bude na nej burina rast ale s tym si starosti robit netreba, tak si to priroda zariadila, burinu vyriesite ked budete robit terenne upravy. Ak aj pocas stavby chcete uz nieco pestovat, tak staci potrebnu plochu prerylovat alebo poorat, povyberat korene trvacich burin a na jar este raz povyberat a mozte sadit. Urcite by som sa pred stavbou nepustala do plosneho odburinovania. Uplne zbytocna robota. Ten cas a energiu vlozte do zachrany ornice, ktoru mate na pozemku a ktora by bola nenavratne znicena pri stavbe
    Vojnu s burinou nikto nevyhral, ale daju sa zaznamenat drobne vitazstva.

• Rucne strucne, pod stavbu bagrom. Z ostatneho burinu prec len tam kde chces sadit, inak tam z toho budes mat rochnisko, vsade blato :-/

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém