Pagaštany v alpe

Ahojte, nechala som sa inspirovat na tejto stranke receptami z pagastanov, nalozila som pred piatimi dnami do alpy. Ma to tam byt 3 tyzdne a ono ta alpa skoro zmizla, oni to asi vypili? 🤔 Co teraz? Doliat alpu? A niekde som citala ze tam ma ist aj acylpyrin? Davate to tam ci nie? K comu to ma pomoct? Ak budem dolievat alpu ci ho tam prihodit alebo nechat tak.
Odpovedať
No to ste mi poradili :D :D :P
Odpovedať
@babkazvidieka keby si sa spytala ako na matovy rum, tak poradim ;-)
Odpovedať
To sa nedava do alpy ale do bieleho alkoholu aspon 52%
Odpovedať
@zita19 to ma tiez zaujima :D co to je a na co to sluzi?
Odpovedať
@zahradkarvlado hmm tu v clanku pisu ze alpa je tiez ok 🤔
Odpovedať
@zahradkarvlado Alpa ma podstatne viac nez 52% alkoholu
Odpovedať
@babkazvidieka no chlasce sa to :-D U mna je to vedlajsi produkt od matovaho sirupu. Mne sa zdalo, ze v tom co sa sirup vyrabal ostalo privela "sily" na to aby skoncilo na komposte, tak som tam naliala flasu bieleho rumu a nechala to macerovat este dalsi tyzden. No a ocedene je to lepsie ako sirup :-D Uz sme to skusili aj so sodou ako mojito a vcera som si z toho vyrobila caj. Dobre zahrial. Jo a sirup. Nasekas 1 diel maty, premiesas s 1 dielom cukru, napchas do flase a nechas macerovat 2 tyzdne v chlanicke. Potom to ocedis. Tohto roku som do neho pridala este zo 3 limetky nakrajane na platky, nejaku salviu, medovku a tymian. Proste na pol kila bylin a limetiek pol kila cukru. Sirupu vypotilo cosi viac ako pol litra, mozno keby som to zmykala bolo by viac, ale ked som tam ten rum liala, tak to nevadilo
Odpovedať
Profilova fotka
Aj ja som nakladala do alpy. Veľa jej nevycucali, ale ak by bolo treba, tak dolejem ďalšiu. Acylpyrín som nedávala.
Odpovedať
@suhaj24 ale je chuti horsie :D ja viem, to sa nepije..len sa snazim nejak obhajit
Odpovedať
@babkazvidieka pagaštany nakrájať (robí sa tu blbo, tak aspoň preseknúť) a zaliať do vodky (bieleho alkoholu) nie do alpy. aspon do 4l pohára - uzavieť. Potom zliať do flašky koľko potrebuješ a doleješ do pohára vodku aby boli gaštany zaliate. Používa sa to ako obklad na boľavé kolená, kŕčové žily, po výronoch členku a zhojených zlomeninách. Malá alpa + 10 acylpirínov v nej rozpustených je balzam na boľavé nachladnuté kríže a stuhnutý chrbát. Pre chlapov. Pre ženy a zženštilých oných radšej nie. že ja budem radiť aj babke z vidieka som si nikdy ani nepomyslel :)
Odpovedať
@foox no píšem sám sebe :) lebo som dostal pohlavok od ženy :-p pagaštany do alpy má byť a po odbere doliať alpu, zbytok je dobre.... tá vodka je iný recept, ja hlava hlúpa deravá :-(
Odpovedať
@foox no vidis to, ani babka z vidieka nevie vsetko :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Zaujimave, skoda ze som to prepasla 🤔
Odpovedať
@kozaodrata kazdy rok ich je dost, si to niekde poznac ;)
Odpovedať
@babkazvidieka ale jasne, uz na to budem mysliet ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?