Plody šípok do kytíc a vencov

Viete poradit mojej zene ako zakonzervovat sipky atd tak, aby sa nescvrkli? Chce robit dekoracie ale bola by rada keby ostali sipky pekne cervene a nescvrknute. Niekde citala ze sa to do niecoho namoci, ale nevie na ako dlho a celkovo postup step by step nebol nikde vysvetleny. Viete poradit?
Odpovedať
To by aj mna zaujimalo
Odpovedať
@majstercapko glicerin, ale presny postup neviem. Nech skusi poguglit
Odpovedať
@zita19 no ved googlili sme ale nejaky presny pomer sme nikde nenasli
Odpovedať
Glycerín Roztokom glycerínu je možné dobre uchovať napríklad hortenzie, brečtan alebo vres, najlepšie sa preparujú listy. Listy vkladáme na niekoľko minút do roztoku vody a glycerínu asi 1:1 a potom ich ihneď opláchneme vo vode s trochou saponátu. Sušíme ich potom rozložené na novinách. Udržia si vláčnosť, tvar i štruktúru i niekoľko rokov, avšak nie až tak farbu. Celé kvetiny vkladáme do vázy s glycerínovým roztokom 4:6 (viac vody, ktorá má byť horúca) do výšky asi 7 – 10 cm (stonky majú byť ponorené asi z 1/3). Na hrubých vetvičkách koniec rozklepeme kladivom naširoko, aby tekutina ľahšie stúpala nahor. Nádobu umiestnite na tmavé a chladné miesto, dĺžka procesu záleží na pôvodnej vlhkosti rastliny, ale obvykle trvá asi 2 až 3 týždne, keď sú kvety na ohmat mastné. https://www.alinka.sk/c/techniky-suse...
Odpovedať
@zita19 och no nak ti zehna najvyssi, dakujeme, snad este stihame
Odpovedať
@zita19 vy ste dar z nebies :) ja to zistujem uz asi rok a stale som sa docitala iba o tom, co pouzit ale chybal pomer/mnozstvo. Dakujem, dakujem! :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?