Prikrmovanie vtactva

Uz prikrmujete vtactvo prosim? Je pravda ze im treba dat az ked padne prvy sneh? Co im okrem slnecnice davate?
Odpovedať
Ja uz na balkone krmim. Od vcera, lebo moje sykorky chdili zakukat uz zo tri tyzdne, ale mne sa zdalo, ze este sa maju o seba postarat Na balkon zvycajne davam slnecnicu, lojove gule, pre vrabciaky a drozdy kupujem zmes pre papagaje. Este vyrabam semienkovo-vlockove kolace s bravcovou mastou, ale tie nosim hlavne na zahradu. Uz som vlani niekde davala recepis, to na Zahrade
Odpovedať
@zita19 popozeram sa po tych zmesiach
Odpovedať
ano, krmime.znamy ornitolog Saniga hovoril,ze im treba ukazat, kde je potrava, skor ako zacne snezit a mrznut:-). najma slnecnicu, obcas kupim zmes, a troska psenice, kedze mam sliepocky, tak mame.
Odpovedať
@cina1 ja som tiez chcela skor, ale zopar ludi ma celkom uzemnilo ze sa ma az ked padne prvy sneh. Lenze toho sa na svk ani dockat nemusime uz v niektorych oblastiach 🤔
Odpovedať
@marrietta ku nam na balkon zacinaju sykorky posielat zvedov niekedy v oktobri. Proste oni vedia, ze tam bolo zradlo uz niekolko rokov dozadu kazdu zimu. Minuly tyzden som kupila krmenie, len nebol cas pripravit krmitko na slnecnicu, tak som im vyvesila len lojovu gulu. V sobotu rano kukam, na zabradli cela fronta vyckavala, kym sa uvolni runway :) Potom som vyvesila aj krmitko na slnecnicu, ale na opacnu stranu ako zvyklo byvat. Tak dve hodinky sa nic nedialo, potom ho jedna objavila a uz islo jedna za druhou. Stava sa mi, ze sa minu zasoby, ja mam normalne vycitky svedomia, ze tam lietaju, hladaju a nic... 😒
Odpovedať
@marrietta tu som davala recept na tukove kolace https://www.zahrada.sk/forum/volne-di...
Odpovedať
@zita19 tukove kolace znie super :D
Odpovedať
My prikrmujeme takto originálne už od septembra, keď dozrejú slnečnice, a ked vyzobú slnecnice, vesiame krmítka, niekde som čítala, že vtáctvo zároveň požiera aj škodcov, preto je dobré naučiť ich na miesta v záhrade
Odpovedať
@janine1030 nase slnecnice boli vyzobane uz v auguste. Kym som sa zbadala, uz nebolo co odkladat na zimu
Odpovedať
@janine1030 ake krasne velke slnecnice
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?