Súťaž pre materské a základné školy - hlasovanie ukončené

24. mar 2020153

To, že ovocie patrí do jedálnička detí, vieme všetci. Ale vedia deti, ako také ovocie rastie? Ako vyzerá a kvitne strom, ktorý ho prináša? Čo všetko je potrebné, aby nakoniec jabĺčko pristálo na stole malého škôlkara a školáka?

Záhrada.sk a www.ovocnestromyjesen.sk naučia vaše deti, ako sa od seba rôzne stromy líšia, ako kvitnú, ako sa opelia a následne začne rásť malý plod. Neskončí to však len pri sledovaní, deti budú môcť čoskoro prvé plody aj ochutnať. Do súťaže sme vyberali ovocné stromy na nižších podpníkoch a druhy, ktoré dozrievajú práve počas školského roka.

Do 23.02.2020 nám škôlky posielali svoje prihlášky do súťaže a od 01.03.2020 až do 20.03.2020 do 12.00 je možné za ne hlasovať. Hlasovať môže každý registrovaný používateľ stránky Záhrada.sk. Za konkrétnu škôlku zahlasujete kliknutím na "Páči sa mi to" pod fotkami škôlky. Počas hlasovania môže registrovaný užívateľ označiť "Páči sa mi to" pre konkrétnu škôlku len raz. Pokiaľ ste registrovaní na stránke modrastrecha.sk, alebo mojasvadba.sk, je možné prihlásiť sa na Záhrada.sk rovnakým loginom a heslom, nie je potrebná nová registrácia. V prípade problémov s registráciou nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom mailu na info@zahrada.sk.

Súťaž bude mať celkom štyroch výhercov: dvoch, ktorí budú mať v dobe ukončenia hlasovania v súťaži najviac označení “Páči sa mi to” (prvé dve miesta) a dvoch, ktorých určí porota zložená z členov redakcie a partnera súťaže (tretie a štvrté miesto).

Ceny v súťaži:
1. miesto: 8 ks ovocné stromy + 4 ks ovocné kry
2. miesto: 6 ks ovocné stromy + 4 ks ovocné kry
3. miesto: 4 ks ovocné stromy + 4 ks ovocné kry
4. miesto: 10 ks ovocné kry

Organizátor súťaže si vyhradzuje právo neudeliť výhru súťažiacemu, ktorý získal najviac "Páči sa mi to - lajkov" v prípade, že má pochybnosti o získaní lajkov alebo akéhokoľvek jednania súťažiaceho, ktoré by bolo v rozpore so zásadami fair play či dobrými mravmi (napr. nakúpenie lajkov, získanie lajkov neobvyklým spôsobom, hlasovaním z viacnásobných registrácií, automatizovaným systémom, a pod.)

Do tejto diskusie nie je možné pridávať žiadne ďalšie škôlky, prihlášky boli uzavreté 23.2.2020. Tiež poprosíme diskusiu nekomentovať, slúži len na hlasovanie.

Vyhodnotenie súťaže bude zverejnené v tejto diskusii najneskôr do 25.03.2020 do polnoci.

Všetky informácie k súťaži nájdete tu: http://www.zahrada.sk/magazine/sutaz-pre-materske-a-zakladne-skoly

 • Abrahám - ZŠ M.Tareka

  "Jednou zo základných úloh našej školy je formovanie vzťahu žiakov k prírode. Environmentálna výchova je súčasťou vyučovacieho procesu a mimoškolských aktivít. Na škole pracuje chovateľský krúžok, žiaci sa starajú o vyvýšené záhony na školskom pozemku, kde je umiestnené aj kompostovisko. Každú jar začíname úpravou hriadok a následným siatím semienok. Deti si vždy dopestujú mrkvu, šalát, pažítku, reďkovku a okrasné kvety. Každý školský rok prebieha na škole aj výstava ovocia a zeleniny. Obľúbeným a najčastejším ovocím detí našej školy je jablko, hruška a slivka. Chutným, chrumkavým a šťavnatým plodom jabĺk, hrušiek a sliviek z vlastnej úrody by sa preto určite potešili. Ovocné dreviny na školskom pozemku sa stanú súčasťou vyučovacieho procesu. Žiaci sa naučia, ako ovocné stromy rastú, kvitnú, ako sa opelia a začnú rásť plody. Pochopia, že ovocné stromy sú aj domovom mnohých živočíchov. "

 • Badín - ZŠ s MŠ Tajovského

  "Naše detičky by sa veľmi potešili z výhry, pretože ovocie je zdravé, majú ho radi a nemalo by chýbať na stole. Máme krásny areál, ktorý využívame projektové vyučovanie,žiaľ ovocné stromy nemáme v areály a ovocné kry by nám určite spestrili vyučovanie prírodovedných predmetov, kde by detičky sledovali vývin plodu a rast rastliny. Deťom chutia jabĺčka, čerešne, maliny, vlastne všetko ovocie majú radi."

 • Banská Belá - ZŠ s MŠ

  "V našej škôlke a škole deťom najviac chutí jablko, pretože je lokálne a obsahuje vitamín C, ktorý udržuje imunitný systém v kondícii.
  Deti by najviac potešil tento ovocný druh : jabloň a ríbezľa."

 • Banská Štiavnica - MŠ 1.mája

  "Veľmi ma zaujala Vaša súťaž a chcela by som práve našu školu prihlásiť, nakoľko v našom areáli sa žiadne ovocné stromy ani kry nenachádzajú. Naše deti si radi pochutnávajú na ovocí a páči sa mi myšlienka, že by videli aj ako jednotlivé plody rastú, nakoľko nie každé dieťa býva na záhrade (alebo má príbuzných, ktorí bývajú) a má tú možnosť to vidieť. A bolo by skvelé, keby im to škola umožnila. Naše deti obľubujú z ovocných stromov hlavne hrušky, jablká, slivky a z kríkov ríbezle, maliny a černice. Určite sa však potešia každému jednému druhu."

 • Bardejov - Spojená škola (špeciálna ZŠ s MŠ) Pod papierňou

  "Sme Spojená škola, Pod papierňou 2671 v Bardejove.(Špeciálna materská škola, Špeciálna základná škola, Praktická škola a Odborné učilište.) Vzdelávame žiakov s mentálnym postihnutím a autizmom.

  Prihlasujeme sa do súťaže preto, lebo naša krásna školská záhrada ponúka možnosti pestovania rôznych ovocných stromov a kríkov.

  Pravidelne na našej škole organizujeme ochutnávku a výstavku ovocia. Žiakom najviac chutia jabĺčka a hrušky. Ale chutný ríbezľový koláč tiež chutí výborne.

  Výhra by nás veľmi potešila. Tešíme sa."

 • Borský Mikuláš - MŠ Na výhone

  "Prihlasujeme sa do súťaže, pretože chceme našim deťom zabezpečiť pozorovanie ovocných stromov a kríkov v jednotlivých ročných obdobiach, umožniť realizovanie starostlivosti o ne a samozrejme konzumáciu vypestovaných druhov ovocia v súlade so ŠkVP našej MŠ vo VO Človek a príroda.
  Pripájame fotografie voľného priestoru v záhradách našej MŠ, ktorý je vhodný pre pestovanie ovocných stromov a kríkov drobného ovocia – dostatok slnka, ľahký prístup pre starostlivosť o stromy a kríky, zber úrody.
  Ak by sme uspeli v projekte, potešili by nás ovocné stromy: jablone, hrušky, slivky, čerešne a z drobného ovocia: červené a biele ríbezle."

 • Bratislava - ZŠ Beňovského

  "Náš školský areál si túto zimu pod snehovou prikrývkou veľmi neoddýchol, a preto by sme ho chceli potešiť a zároveň skrášliť ovocným stromčekom či kríkom. Urobili by sme radosť nielen jemu, ale aj nám pedagógom a žiakom. A to najmä pri výučbe či zbere úrody. Na školskom dvore už nejakú chutnú jabloň máme a čo by potešilo našich žiakov najviac? Určite marhuľa či slivka alebo čerešňa. Poteší nás čokoľvek. "

 • Bratislava - MŠ Borská

  "Sme väčšia 7 triedna škôlka, s rozsiahleším areálom (do jednej fotky sa mi ho nepodarilo zabrať),pred dvoma rokmi, sme začali revitalizáciu areálu, kde sa nám podarilo odstrániť dosť menších kaskádovitých plôch. Minulý rok pri silnom vetre nám poškodilo pár stromov, ktoré boli aj odstránené, revitalizácia dokončená, no tento rok nám opäť po silnom vetre po kontrole označili ešte ďaľšie staršie stromy na výrub. Namiesto týchto stromov, by sa mali dosadiť ďaľšie, bohužiaľ ovocné stromy zriaďovateľ momentálne v možnostiach nemal, ale súhasí aj s výsadbou ovocných stromov.
  Preto som sa rozhodla zapojiť našu škôlku, lebo si myslím, že keby sa dosadili ovocné stromy, tak deti by mali ďaľšie podnety, ľahšie by si osvojili, ako stromy rastú, ako ovocie dozrieva a videli by, že to nie je len o tom, že si kúpime ovocie v obchode, ale že sa treba o tie stromčeky aj starať.

  Deti aj nakreslili obrázky, jeden ako stromy rastú a väčšina ako sa starajú už po dozretí. Najradšej by podľa obrázkov mali jabĺčka a čerešne, v rozhovore spomenuli aj hrušku.
  Skoro všetky deti by sa potešili jahodám a myslím že pri kríkoch by boli v kurze ríbezle, josta a možno aj egreše."

 • Bratislava - Súkromná MŠ Štvorlístok, Domové role

  "Touto cestou sa chceme zapojiť do súťaže o stromčeky. Naše deti najradšej jedia jablká, čerešne a v letných mesiacoch melón a hrozno.
  Ak by sme vyhrali potešila by nás marhuľa alebo broskyňa."

 • Bratislava - MŠ Gessayova

  "Naše deti pravidelne konzumujú jablká, preto by sme si vedeli predstaviť zasadiť na školskom areáli aj hrušku, ktorú až tak často deti nemajú v jedálničku.

  Máme v pláne cca máj zrealizovať:
  vyvýšené záhony, oázu pre vtáky a výsadbu ideálne hrušky. "

 • Bratislava - MŠ Lietavská

  "Mali by sme zaujem zucastnit sa v sutazi o ovocne stromceky a kry.V nasej MS si deti vychutnavaju ovocie a zeleninu vdaka "Skolskemu programu" Europskej unie s financnou podporou EU. Deticky najviac oblubuju jablcka,slivky a hrusky,ale nepohrdnu akymkolvek ovocim.
  V prilohe zasielam areal nasej MS na ulici Lietavskej 1 v Bratislave,kde by sa nam ovocne stromceky a kry velmi pacili a taktiez zasielame aj spolocny vytvor -" Pruteny kosik plny ovocia"."

 • Bratislava - MŠ Felix, Mikovíniho

  "Radi by sme sa zapojili do vašej súťaže o ovocné stromy a kríky, pretože deti z našej materskej školy Felix si vždy radi pochutia na dobrom ovocí a hlavne na jabĺčkach a hruškách, ale nepohrdnú ani slivkami 🙂

  Do nášho dvora by sme s radosťou prijali ovocné stromčeky (jabloň, hruška, marhuľa, slivka a orech) a z ovocných krov (čučoriedky, černice, ríbezle a maliny).

  Posielame Vám priložené fotky nášho areálu a taktiež aj pekný pozdrav od našich šikovných detičiek 🙂"

 • Bratislava - MŠ UniCare, Poloreckého

  "Radi by sme sa zapojili do Vašej súťaže o ovocné stromy a kry. Súčasťou našej materskej školy UniCare je krásny veľký pozemok, ktorý radi aj s pomocou rodičov zveľaďujeme. Pripájame fotky z našej záhrady. Minulý rok sa vybraní rodičia zapojili do našej výzvy s ich pomocou sme sadili vybrané ovocie a kvietky. Našim deťom chutia najmä jabĺčka, hrušky jahody a maliny, zo zeleniny, paradajky a mrkvička patria medzi obľúbené. Všetci by sme sa potešili, keby aj tento rok sa naša školská záhrada rozrastie o ďalšie druhy ovocia či zeleniny. Získané ovocné stromy a kry by super doplnili našu záhradu a deti by mali určite radosť ako im bude rásť niečo sladké pod rukami."

 • Bratislava - MŠ Rontgenova

  "Naša materská škola by sa rada zapojila do Vašej sútaže a tým sa uchádzala o priazeň hlasujúcich. V našej mš aktuálne prebieha projekt Zelená škola s organizáciou Živica a v rámci tohto projektu sme sa zamerali na zvýšenie podielu flóry na našom dvore. Svojpomocne sa nám podarilo s deťmi a ich rodičmi formou organizovaných brigád vysadiť rôzne okrasné aj jedlé rastliny, trávniky, kroviny a (zatiaľ) jednu jabloň. Deti sa spoločne pod vedením učiteliek učia starať o rastliny a zoznamujú sa so životom záhrady. V poslednej sezóne sa nám podarilo vypestovať jahody, paradajky, reďkovky, rôzne bylinky, na vysadených nových rastlinách malín, sa pár kúskov tiež objavilo. Deti práca v záhrade veľmi teší a baví, tak by sme radi rozšírili tieto naše aktivity. Ak by sa na nás vo Vašej súťaži usmialo šťastie, potešili by sme sa nejakému drobnému bobuľovému ovociu, kríčkom malín, ríbezlí, či egrešov, ktoré mnohé naše deti možno ešte ani nechutnali."

 • Bratislava - MŠ Strečnianska

  "Sme sedem triedna materská škola z Bratislavy Petržalky a máme záujem o zapojenie sa do súťaže o ovocné stromy do našej školskej záhrady. Najviac nám chutia jablká a hrušky a radi by sme sledovali ich rast, nadobudli nové skúsenosti pri ich pestovaní. "

 • Bratislava - MŠ Ševčenkova

  "Radi by sme prihlásili našu materskú školu do vašej súťaže záhrada.sk.
  Naša materská škola sa nachádza na Ševčenkovej 35 v Bratislave a sme najväčšia škôlka v Petržalke.
  Deti najradšej konzumujú jablká, maliny, čučoriedky a všetko zdravé čo ma vitamíny.
  Ktorý druh by nás potešil? Určite by to boli čerešne, jabloň, maliny, jahody a iné zdravé dobroty o ktoré by sme sa mohli spoločne s deťmi starať aby sa naučili niečo o ovocí a našej prírode."

 • Bratislava - MŠ Šulekova

  "Naša materská škola je zapojená do Národnej siete škôl podporujúcich zdravie s vlastným projektom: „ ŠKOLA PODPORUJÚCA ZDRAVIE – MATERSKÁ ŠKOLA ŠULEKOVA“. Plnením vybraných cieľov a úloh vytvárame bezpečné radostné kľudné stimulujúce podnetné prostredie, podporujúce fyzické i psychické zdravie detí. Všetko čo súvisí s MŠ je vo vzťahu k zdraviu a jeho kvalite u detí.
    Jednou zložkou projektu je podnecovanie u detí spätosť s prírodou. Deti majú možnosť starať sa o svoju záhradu počas celého roka. Spoločne s učiteľkami a personálom materskej školy napríklad hrabú lístie na jeseň, starajú sa o hriadky s kvietkami, zalievajú krhličkami. Staráme sa spoločne o malinový krík, ktorý nám darovala jedna rodina. Pozorujeme jeho premeny, rast a netrpezlivo čakáme na jej prvé plody.
   V dolnej časti areálu má každá trieda svoj vlastný priestor na sadenie zeleninky ( hrach, cibuľky, redkvičky, mrkvičku). S pani učiteľkami sme vysadili kríky – tuje, ktoré nám skrášľujú prostredie a vytvárajú pocit bezpečia.V triedach počas zimy a v priaznivých obdobiach počas roka vonku , deti pestujú rôzne bylinky ( žeruchu, vňať petržlena, pažítku a pod.) , ktoré konzumujú s chlebíkom. V dolnej časti záhrady materskej školy máme ovocný strom ČEREŠŇU, krotý dáva deťom priestor na pozorovanie premeny stromu počas ročných období, ale aj možnosť konzumovať jeho produkty – čerešne. Počas týždňa v jedálničku deti nechýba čerstvá zelenina a ovocie.

  V našej materskej škole by ste nenašli dieťa, ktoré by nemalo rado jabĺčko. Deti počas roka získavajú informácie o rastlinách, stromoch, ovocí a zelenine. Prakticky si svoje znalosti môžu overiť na výstave, ktorú organizuje ZŠ Mudroňová. Záhradkári, ktorí výstavu organizujú, veľmi kladne hodnotia znalosti a záujem našich detí o ovocie a zeleninu. V hornej časti areálu materskej školy, majú možnosť deti pozorovať strom Pagaštan konský. Zbierajú gaštany na jeseň a odovzdávajú do Zoologickej záhrady pre zvieratká.
   
  Do súťaže ZAHRADA.SK sa chceme zapojiť hlavne preto, aby naše deti obohatila aj o iné ovocné stromčeky, o ktoré by sa s láskou starali, pozorovali a hlavne ochutnávali dopestované produkty. Budeme radi, ak si vyberiete aj našu materskú školu, ktorá zabezpečí vhodné podmienky a starostlivosť o ovocné stromčeky. Naša materská škola poskytuje široký záber aktivít spojených s pozorovaním rozmanitosti rastlinnej ríše, a preto by sme sa potešili novým členom do našej záhrady. Veľmi by nás potešila JABLOŇ, HRUŠKA, prípadne SLIVKA ? Už sa veľmi tešíme a sľubujeme, že sa dobre postaráme."

 • Bratislava - MŠ Tupolevova

  "Sme 4-triedna MŠ v Petržalke, máme malý dvor, ale na ňom veľký čerešňový a menší slivkový strom. Potom máme zasadené jahody vo vyvýšených záhonoch, o ktoré sa deti starajú. Radi by ste rozšírili našu záhradu o ovocné kríky a ak by sa dalo , možno o jablone. Deti zbožňujú jablká, jahody a maliny. No a samozrejme naše čerešne. Tie sa tešia veľkej obľube."

 • Brezno - elokované pracoviská jednej MŠ - MŠ Dr. Clementisa a MŠ Nálepkova

  "Rada by som prihlásila do súťaže našu materskú školu (ZŠ s MŠ Karola Rapoša, Pionierska 4) ktorá má dve elokované pracoviská - MŠ Dr. Clementisa 3 a MŠ Nálepkova 50 v Brezne.

  Na jar by mali byť obe budovy zrekonštruované a budeme samozrejme upravovať okolie materskej školy. Preto by sme radi v našich priestoroch školských záhrad vysadili ovocné kríky a stromčeky o ktoré by sa detičky s láskou starali.
  Určite by ich potešili maliny, ríbezle(čierne, červené i biele), jablone, slivky a hrušky.
  Pred rekonštrukciou sa deti starali o bylinky v malej provizórnej záhradke. Ovocie by ich preto určite viac potešilo, pretože ovocie by im bolo sladučkou odmenou."

 • Bučany - ZŠ s MŠ

  "Naša škola by sa potešila ovocným stromom a kríkom. V tomto školskom roku sme pre žiakov zrealizovali náučný chodník stromov rastúcich v našich hájoch a lesoch. Rozšírenie náučného chodníka o ovocné stromy by bolo skvelé.
  Našim deťom chutia jablká, hrušky, višne a slivky teda aj tieto stromy by v areáli školy mohli vďaka vám pribudnúť. Z kríčkového ovocia sú to ríbezle a malina ostružina."

 • Budča - MŠ

  "Nasa skolka ma krasnu skolsku zahradu, ale ovocne stromy nam tam veru chybaju, pri vchode mame starucku jablon.

  Moje deticky maju najradsej jablka ale nepohrdnu ani slivkou ci hruskou...naposledy im chutili ceresne.

  Nasa skolka ma 60 deti a sme skolka rodinneho typu."

 • Čierne nad Topľou - ZŠ

  "Dobrý deň sme Základná škola Čierne nad Topľou. Prečo práve naša škola? V areáli už máme staršie stromčeky, ktoré by bolo super doplniť o nové. Naši žiaci obľubujú ovocie, jabĺčka, hrušky, oriešky.... Len tak si sedíme vonku na slniečku a vychutnávame si sladkosť ovocia. Výsadba nových stromčekov by nás veľmi potešila a zároveň by žiaci mali radosť pri realizácii výsadby."

 • Detva - ZŠ J.J.Thurzu

  "Základná škola začala svoju činnosť 1. 9. 1979. Od školského roku 2004/2005 škola nesie čestný názov Základná škola Júliusa Juraja Thurzu po detvianskom rodákovi a prvom slovenskom námornom kapitánovi. Každoročne sa zapájame do mnohých projektov a súťaží, aby sme našu školu, nás učiteľov, ale hlavne našich žiakov posúvali stále dopredu. Tento rok by sme chceli v škole vybudovať altánok, ktorý by slúžil na vyučovanie. Vaše ovocné stromčeky by nielen skrášlili tento priestor, ale hlavne pomohli k samotnému vyučovanie. Najviac by sa deti tešili z jabloní, hrušiek, malín a ríbezlia. Pripájam aj fotografie, kde by sa náš projekt mal realizovať, ako aj kresbu od Adamka Š., žiaka 4.A triedy.
   Dúfam, že sa nám podarí uspieť."

 • Detva - MŠ Nám.SNP

  "Dobrý deň, chceme sa zapojiť do vašej súťaže. V našej škôlke mame veľký areál. Začali sme s budovaním “Zelenej triedy” triedy v ktorej sa deti učia o stromoch a kríkoch. K dispozícii majú bannery pri každom strome na ktorom sa môžu pozrieť ako vyzerá plod, list, kôra stromu. Stromy ktoré sme už vysadili sú tradične odrody. Ešte tieto odrody nemali plody, pretože sme ich vysadili minulý rok. Chceme pokračovať v tvorení triedy- záhrady a dosadiť ovocné stromy ktoré budú nielenže zdobiť našu záhradu, ale deti ich budú spoznávať v priebehu ročných období. Samozrejme plody budú deti oberať samé “oberačkou”možno v spolupráci s rodičmi.
  Radi by sme doplnili záhradu o Morušu, hrušku, jabloň, slivku, čerešňu - tradične odrody. Chceme viest deti k tomu, aby sa vedeli o stromy starať, poznali využitie ich plodov. V spolupráci s kuchyňou škôlky ich budú jesť, pripravovať šťavu, lekvár, zavárať."

 • Dohňany - ZŠ s MŠ

  "V ZŠ s MŠ Dohňany nie je našim deťom zdravá strava cudzia. Každoročne sa venujeme projektovým úlohám súvisiacim so zdravým životným štýlom. Medzi obľúbené ovocie našich detí patria jablká, hrušky. Jednoznačným favoritom sú však šťavnaté jabĺčka, čoho dôkazom je aj obľúbený jabĺčkový deň s ochutnávkou rôznych jabĺčkových maškŕt, ktoré deti pripravia so svojimi rodičmi a prinesú ochutnať spolužiakom. V našej škole sa zaiste potešíme výhre ktoréhokoľvek vyššie uvedeného ovocia."

 • Dolné Dubové ZŠ s MŠ

  "Sme maličká malotriedna základná škola spojená s materskou školou a uvítali by sme možnosť získať ovocné stromy a kry. Ich výsadba na našom školskom dvore by umožňovala aplikáciu zážitkového vyučovania, spojenie teórie s praxou vo vybraných vzdelávacích témach (ako 1.stupňa základnej školy - vyučovanie prvouky, prírodovedy, pracovného vyučovania, tak i školského klubu detí či materskej školy). V neposlednom rade by poslúžili i k estetizácii nášho školského dvora, nakoľko čo môže byť krajšie ako príroda sama.
  V koncepcii rozvoja našej školy, ktorý vypracovala naša pani riaditeľka Mgr. Zlatica Č., je zámerom v najbližších rokoch vytvorenie sadu/záhradky, ktorý by plnil vyššie uvedený zámer. V súlade s mottom našej školy: "Naša škola nie je miesto, kde sa len učí, ale kde sa aj žije."

 • Dolné Srnie MŠ

  "Sme MŠ Dolné Srnie s enviromentálnym zameraním. Pracujeme v areáli škôlky na dvoch projektoch:
  Môj strom - pozorujeme a zaznamenávame zmeny na okrasných stromoch počas ročných období.
  Malý záhradník, zmyslová záhrada - vo vyvýšených záhonoch pestujeme liečivé byliny, jarné, letné, jesenné kvety a pozorujeme hmyz v hmyzích domčekoch.

  Máme vysadené 3 broskyne. Deťom najviac chutia jablká. Potešila by nás jabloň a hruška."

 • Dolný Kubín - ZŠ Petra Škrabáka

  "Dobrý deň, sme ZŠ Petra Škrabáka V Dolnom Kubíne. V okolí školy máme veľkú záhradu, ktorú postupne zapĺňame rôznymi ovocnými druhmi. Snažíme sa vysádzať čo najpestrejšie ovocie (slivky, hrušky, jablká, čerešne, muchovník, rakytník, drieň, ríbezle...). Od minuloročnej jari sú našimi spoluobyvateľmi aj včielky v troch úľoch. Naša veľká záhrada určite poskytne priestor a opelenie pre veľa dobrého a sladkého. A čo máme najradšej? Asi jabĺčka. V minulosti sme tvorili školský rekord v počte zjedených slovenských jabĺčok cez veľkú prestávku. Bolo ich viac ako 400. Túto jeseň (ak sa všetko podarí) plánujeme rekord zvýšiť."

 • Dubnica nad Váhom - MŠ Centrum I,II

  "Radi privítame na našom školskom dvore ovocné stromy obzvlášť máme radi jabĺčka. Tety kuchárky nás zepojili aj do projektu Školské ovocie. Naša adresa je MŠ Centrum II 72, Elokované pracovisko Centrum I 29/70, Dubnica nad Váhom."

 • Dunajská Streda - ZŠ Smetanov háj

  "Váš projekt poznávania ovocných stromov a kríkov je zaujímavý.
  Žiaci získavajú skúsenosť, vedomosti, ekologické vnímanie, informácie a estetické cítenie.
  V exteriéri školy máme dostatočné miesto pre výsadbu drevín a kríkov, preto by sme uvítali vašu podporu (hrušky, jabĺčka, liesky, okrasné dreviny....)
  Naši žiaci prostredníctvom vašej súťaže môžu zažívať podnetné a zmysluplné chvíle v základnej škole."

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém