Velke nadrze na zber dazdovej vody

Ahojte, zvazujem kupu velkych plastovych nadrz na zber dazdovej vody. Konkretne ma celkom oslovilo toto: http://www.aquatec.sk/sk/internetovy-... Stretli ste sa s niecim takym, mate nieco take? Dik
Odpovedať
@majstercapko Ta cena je velmi vysoka vzhladom nato ze 3ks IBC kontajnera vyjdu dokopy na 150 eur a mas tiez 3 kubiky vody,hadickami v hornej casti by sa dali prepojit.Ale pokial potrebujes nadrz schovat pod zem je to nieco ine.
Odpovedať
@suhaj24 ano presne o to ide, aby to slo pod zem
Odpovedať
Profilova fotka
@majstercapko ahoj, ja som dal pri stavbe nádrž na dažďovú vodu túto (3,75 m3): http://www.manadatrading.sk/podzemne-... Z ročnej skúsenosti môžem zhodnotiť: - dnes by som dal objemovo väčšiu . aspoň tých 4,8 - 6 m3, keďže táto naša je po prvom väčšom lejaku plná, - do nádrže máme zvedený dom - pôdorysná plocha 120m2 + záhradný domček plocha strechy 30 m2, - za tú cenu by som asi mohol dlho polievať z vodovodu, ale dažďovú vodu bolo potrebné likvidovať na pozemku a spodnú vodu máme hlboko v nepriepustnom íly (cca 35 m) tak sme sa rozhodli dať nádrž a nekomplikovať top studňou na malom pozemku so susedmi a studňami na okolo... - minulý rok stačila okrem jedného týždňa uprostred leta kedy voda došla a než zas napršalo, - niektorí záhradkári tvrdia že na polievanie je ideálna dažďová voda, najmä ak je studňa so zvýšeným obsahom minerálov alebo železa, - výhoda týchto systémov je aj filtrácia a vlastne skladačka. Prikladám aj zopár foto od nás...
Odpovedať
@fega dakujem, a cenovo to kolko vyslo? Ako hlboko ste kopali? Na hentej sa mi paci ze vykop je 1,5m a to sa este da aj svojpomocne..tu by sa jednalo asi o rovnaku plochu ako mas ty. Ak to je plne, kam sa ti to odvadza?
Odpovedať
Profilova fotka
@fega aj mňa zaujíma cena tejto nádrže, dík ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@majstercapko @miselaho cena bola pred 3 rokmi okolo 1600€, bola v tom nádrž, ten filtračný kôš, hadice, čerpadlo, ventily a taká menšia šachta ktorú sme dali na druhý roh domu pre napojenie záhradnej hadice. Vtedy sa to popri stavbe domu nejak zviezlo, dnes by som asi tu cenu zvažoval viac....výhoda tu bola, že to bolo skladačka a nič sa nemuselo prispôsobovať. Po naplnení je tam urobený prepad takže ďalšia voda odteká mimo nádrž do vsaku - my sme kopali väčšiu jamu okolo nádrže a celá je osadená v štrku takže vsak je hneď vedľa - za tie roky bez najmenších problémov. Výhoda nádrží na dažďovú vodu je aj to že môžeme polievať aj keď je zákaz z vodovodu resp. keď je odstávka alebo porucha... 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Dnes to vyzerá takto: Nájdi nádrž :-D
Odpovedať
@fega vyborne to vyzera, veru cena je vysoka, ale zas ked je v tom aj cerpadlo, tak asi primerana. Henta co som daval link ja stoji nejakych 630e, ale to je len nadrz, nic ine, este dovoz maju tusim 50e
Odpovedať
Profilova fotka
@majstercapko treba si vyziadat cenovu ponuku a urcite sa da nieco aj zjednat....ja som to vtedy moc neriesil a pri zaciatku stavby domu sa to stratilo...dnes by som urcite zjednaval. Ale celkovo myslim ze zachyt dazdovej vody je dobra vec, najma ked nemas studnu.
Odpovedať
@fega no u nás je to tak že tiež sa rozhodujeme medzi studňou a nádržou. Zas pre malý pozemok sa mi zdá studňa zbytočná. A páči sa mi neodvadzat dažďovú vodu preč ale nechať si ju na pozemku.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?