Zostane mi herbicíd v pôde?

Ahojte, mám zaburinenú časť na záhrade asi 200m2. Chcel by som tam nasadiť rôzne bylinky na konzumáciu, čaje, prípadne maliny atď. Na zbavenie sa buriny chcem využiť totálny herbicíd. Ručne plieť sa mi ju nechce. Chcel by som vedieť váš názor, prípadne ak mi niekto viete s určitosťou povedať, či ten herbicíd ostane v pôde a následne môže kontaminovať nasadené rastliny, alebo nie. Resp. po akej dobe je už bezpečné vysádzať rastliny? Ďakujem
Odpovedať
Na kazdom baleni mas napisane v akom termine je dalsia vysadba bezpecna. Metebolity a rezidua herbicidu samozrejme ostanu v pode. Ekologicke a biologicky bezpecne su len dva herbicidy. Ludsky pot a ludske sadlo. Vsetko ostatne chemia, ktora svoju stopu v pode zanecha
Odpovedať
Profilova fotka
tak ako podla mna a nebudes moct hned nieco vysadit, no ako ti tu uz zitka napisala, na obale jednotlivych pripravkov budes mat vsetko
Odpovedať
Nepoužívať tieto svinstvá, keď chceš potom z toho niečo jesť!!!!!!!!!! Prečo si chceš dobrovoľne zničiť pôdu? Ja osobne by som doma nikdy nič takéto nepoužila. Ako písala Zita, ľudský pot je najlepší.
Odpovedať
@ralf364 ako píšu vyššie, je to chémia. Dosť sa jej skonzumuje v potravinách pestovaných na poliach, to striekaju pred vysevom, počas rastu a po zbere zas. V záhrade podľa mojej skúsenosti má herbicid opodstatnené použitie len keď sa nevieš zbaviť dlhé roky nejakej trvalej buriny, v mojom prípade to bol pýr. Tvrdohlavo som odmietala chémiu, ale jeden postrek a pyr zmizol, ale ostatné jednoročné buriny rastu každoročne pekné ďalej, čiže motyka, mulčovanie pokosenou trávou medzi paprikou,a ak prípadne stihne do jesennej orby na prázdnych záhonoch dorast, pokosiť. Tiež budeš asi orat alebo rýľovat, pred tým pokos a pred výsadbou zniciš buriny motykou ručne alebo rotavatorom. A keď nechceš počas rastu byliniek toľko pliet, posad ich do textílie alebo namulčuj okolo kôrou. Alebo si urob vyvýšené záhony, pri tých sa nemusíš tolko zohýnať pri pletí 🙂 Ako jeden postrek teraz a jarná výsadba by až toľko neuškodil, ale ani nepomohol navždy.
Odpovedať
presne tak sme to spravili aj my, co sa da tak sa proste posadilo do vyvysenych zahonov a trava tak tam ziadnu chemiu nepouzivame kedze dcera ma morca aj psa a morca sa dosta pasie vonku
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?