Dobrý benzínový vertikutátor

Zobraz úvodný príspevok
Poradíte dobrý benzínový vertikutátor? Benziňák je asi silnejší však? Moc sa v tom nevyznáme, ocenili by sme, keby ste poradili, čo používate vy a ako ste spokojní.🤔
Odpovedať
1
2
mám zlé skúsenosti s Patriotom od Mountfildu. Motor a hlavne karburátor je stavaný len na benzín s olejom max 5%. T.j. nie natural 95 s podileom min. oleja 10%. prečistenie nie je súčasťou záruky a stojí 50 Eur. Túto sumu si pýtali v Trenčianskom Mountfilde.
Odpovedať
@nmlubo skvelé, aj to bolo niekde akože uvedené alebo ako si na to prišiel, či až teda keď pošiel?
Odpovedať
@lacikom vraj to bolo uvedené (vyjadrenie servisákov z MTF)
Odpovedať
@martiza hej? tiez sme od nich co to pozerali a kedze nemame nejak moc velku zahradu, tak nam prislo, ze by mohlo stacit. vravis teda, ze nemate co vytknut?
Odpovedať
No ako som uz spominala, takisto nam uplne postacuje, nakolko mame pozemok len nejakych 6 arov, takze uplne idealne sa tym da vsetko zvladnut. Nechceli sme vobec investovat vela, je to taka cenova kategoria, ktora ta nezruinuje, takze za to sme boli vdacni🙂
Odpovedať
@leuscha Pravdaze su, istotne sa da vybrat, ved tiez som zena a v pohodicke to zvladam udrzat aj s tym narabat, takze by som sa toho vobec nebala🙂
Odpovedať
@martiza nooo tak to mate podobnu vymeru ako aj my. tiez nad kupou premyslame, no presne ako si pisala, kedze tych m2 nie je vela, nechcem kupovat nieco zbytocne draheho
Odpovedať
@kamkamilka ono to ani netreba, nepoviem, keby mal clovek neviem kolko hektarov alebo sa rozhodol ist hory lesy rubat, ale lacnejsie produkty su na to uplne v pohode dobre. vsak je kopu inych veci, kde netreba setrit, tak si myslim, ze to dobre padne aspon v oblasti zahrady.
Odpovedať
ved to je jasne a ked je to aj vec, ktoru proste potrebujes len par krat do roka, tak naco - to by mal aj cenovo dostupny kusok v pohode zvladnut. no ale musime sa rozhybat, lebo pocasie uz je kazdym dnom krajsie a bude treba ist pomaly aj do zahrady
Odpovedať
Presne, a ja osobne sa na to teda zakazdym neskutocne tesim🙂 Mne to proste robi vseobecne radost, robit si v zahradke, vrtat sa v hline a podobne. To je pre mna taka dusevna ocista by som povedala🙂 Teple pocasie, slniecko, no nic lepsie pre mna proste neexistuje🙂
Odpovedať
@martiza tak to ani nevravte. ja ako mam rada aj zimu, no jar a leto, fakt ma clovek moznost byt vonku, zveladovat a potom sa tesit z toho, ako mu vsetko krasne rastie
Odpovedať
co sa mna tyka, tak som stotozneny s kazdym rocnym obdobim, akurat sa fakt ze nudim, ked je sneh napriklad. to v zahrade velmi nie je co robit. ale ked uz sa takto oteplieva a zima je v nedohladne, to uz je to prave orechove 😄 ked mozem konecne zacat nieco robit a prilozit ruku k dielu. ta nasa zahrada bola v katastrofalnom stave najprv, my sme si to pekne sami zveladili. ono ked mas k tomu vsetko potrebne a kvalitne naradie, tak sa to da. vtedy to ide ako po masle.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@hornis tak to je jasne, len clovek az tak nejak casom pride na to, co vsetko vlastne potrebuje a zahrada je podla mna miesto, kde toho proste niekdy nie je dost a zveladovat sa da proste stale
Odpovedať
@leuscha Da sa, len treba vediet ako na to. Mne napriklad pomohli aj taketo diskusne fora, naucila som sa kopec veci, o ktorych som predtym nemala absolutne ani ponatia, takze za to som fakt vdacna 🙂 Lebo popravde, najprv som ani netusila, ze taky vertikutator je ozaj potrebny.
Odpovedať
Profilova fotka
na to su predsa, ja tiez ked nieco potrebujee, tak googlim ako na to, co je na to najlepsie co si ludia chvali a apodobne. je to podla mna prirodzene, ze sa clovek pred hocijakou kupou zaujima
Odpovedať
@leuscha tiez si myslim, ze to tak robi asi vacsina ludi by som povedal. ale aj tak ked vidim zenu na takychto forach zaujimat sa o veci, ktore nie su pre nezne pohlavie az take typicke, tak normalne som milo prekvapeny 😄 u nas to doma takto nefunguje, tak to bude zrejme tym.
Odpovedať
@hornis to asi zalezi aj od samotnej zeny, ako sa zaujima, stara a zapaja sa do takychto domacich prac 😄 mne by to nedalo, ked proste vidim, ako moj muz vsade skace, beha okolo domu, no jednoducho stale je co robit a dvaja spravia rozhodne viac roboty ako jeden.
Odpovedať
Profilova fotka
no ved mna tiez nebavi sediet doma na zadku🙂 ked mozem, pomozem. preto by ma zaujimalo, ci je to nejak narocne s tym vertikutatorom. a je to vobec potrebne? co by sa stalo, keby sa to nerobilo vobec?
Odpovedať
@jela85 vertikutovat treba dva razy rocne - na jar a na jesen. tym jesennym prerezavanim sa odstranuje odumreta organicka hmota, ktora sa v travniku nahromadila pocas celeho vegetacneho obdobia. cize ano, potrebne to istotne je.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?