Vodáreň neťahá vodu

Mám otázku...bola u nás odstávka elektriny a čerpadlo po tom ako spadla voda ťahá vzduch...keď chcem docieliť aby mi čerpadlo opäť začalo ťahať vodu musím najskôr otočiť ventil do polohy kedy vytiahnem vodu zo studne manuálne a až následne môžem otočiť ventil do polohy ktorý mi presmeruje tok vody do čerpadla? A ešte jedna vec, je aj nejaký časový limit na chod čerpadla počas ktorého musi toto čerpadlo ísť v kuse aby voda bola plynulo priechodná v celom dome? Ďakujem za odpovede
Odpovedať
@seydellman, dobrý deň toto sa mi zdá trochu záhadné: odstavenie elektriny nie je dôvod, aby padla voda. Ak nemáte pod čerpadlom spätný ventil, hladina môže padnúť len vtedy, ak je niekde nad čerpadlom diera, ktorá nasáva vzduch. Avšak mohlo sa stať, že niekde hore bol otvorený kohútik, keď vypli elektrinu a celý stĺpec stiekol do studne. Nepíšete, aký máte ťyp čerpadla. Samonasávacie čerpadlo vytiahne vodu zo studne aj bez zavodnenia. Lamelové čerpadlo by nemalo ísť dlho nasucho. Predpokladám, že sa jedná o druhý prípad. Tak prepnite ventil na ručnú pumpu, napumpujte, otočte ventil na čerpadlo a zapnite. Na zaplnenie celého rozvodu otvárajte po jednom všetky kohútiky od spodku až na poschodie, aby ste vyhnali vzduch.
Odpovedať
Už som to vyriešil...problém bol v tom že bola odpustena voda v čase odstávky elektriny...napustil som vodu do filtra a následne som dolial vodu aj do čerpadla a čuduj sa svete pri zapnutí čerpadla sa voda dostala aj do rozvodov vody v dome...ale ďakujem za radu...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?