Bofix

Dobry den, potrebovala by som radu. Manžel asi pred tyzdnom postrekoval trávnik bofixom. Použil na to moju nádobu ktorou ja striekam zeleninu kuprikolom. Po použití 1x prepláchol. Včera som tu nádobu nádobu použila ja postrekom cuprikol. (Paradajky, zemiaky, uhorky). Až vtedy to manžela napadlo! Že sme použili rovnaku nádobu. 🥶 Všetku zeleninu som poriadne vystriedala-listy. Myslím, že to prežije. Ale obávam sa zbytkov bofixu v pôde. Aby nebola zelenina pre nás nebezpečná.
Odpovedať
@petrulka0123 preto my mame tri postrekovace. Jeden na herbicidy, jeden na chemiu a jeden na bio postreky pre zeleninu a ovocie. Ten bofix aj ked trochu ostal v nadobe, nemal taku koncentraciu aby poskodil zeleninu, snad okrem paradajok, tie su aj na zvysky herbicidov v pode mimoriadne citlive, nie to ked ich este dostanu priamo na list. Ked sa zacnu divne tvarit a zdeformuju sa im listy, bude to tym. Ale myslim si, ze horsie su rezidua bofixu v travniku po ktorom budete chodit ako to, ze budu nejake rezidua v zelenej hmote uzitkovych rastlin. A manzelovi odkaz, ze nestaci vyplachnut nadobu, treba nabrat vodu do postrekovaca, natlakovat a preplachnut aj trysky. A vyplachnut minimalne 2x
Odpovedať
Ahoj, kúpili sme nový postrekovac. Záhradnícime iba 2 roky, tak sa ucime. Stále nás niečo prekvapí. Dakujem za radu
Odpovedať
@petrulka0123 neboj sa nic sa nestane, to tam ostalo take stopove mnozstvo, ze nijak neuskodi rastlinam, ani plodom 😉 Ako pise zita, treba preplachnut treba vzdy aj trysky, aspon sa neupchaju 😉
Odpovedať
@salamandrazuza Dakujem za odpoved. Už mám nový postrekovac a nikomu ho nepožičiam. Zelenina vyzerá byt v poriadku. Och to bol strach!
Odpovedať
@petrulka0123 chapem, tiez by som sa zlakla. Dva postrekovace su fajn, tiez mam na hnojiva jeden a na chemiu druhy. 😉
Odpovedať
tak to máme aj my doma a pre istou máme rozdelené aj hnojivá a chémiu, každé proste na inom mieste, aby sa nám ľahšie vyhlo takýmto veciam
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?