Celkom plodný víkend :-)...pretlak, lečo a miešané poháre :-)

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Na jar mrazy, neskôr krúpy... aj zeleninka otlčená, samé diery na plodoch...O to väčšia radosť, čo nám príroda ponechala 🙂 ...a našťastie máme aj skleník :-)
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@chillichilli mala som cez víkend deti na záhrade....bolo veselo a nestíhala som...potom som odbehla do BB....no už sme pozavarali, zajtra riadim špajzu a uvolnim police 🙂 kečupy, pretlaky, lečá, papriky všeho druhu, fazulky a uhorkove šalaty...ešte chcem sladky kečup do polievok, a uvidim, čo záhrada DÁ :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salamandrazuzaa no...cesnak je super vec...jeme takmer každý deň...aj nakladaný je super....tento rok celkove neprial cesnaku...no my sme sadili prvýkrát a tak bol najkrajší a najlepší :-)
Odpovedať
@lubicabystrica Ale je fajn ze ste stale tam aj ked to mate od ruky..ze tam mozte byt stale. Ak som teda spravne pochopil...
Odpovedať
Profilova fotka
@cokoladovyjoe ano...spravne si to pochopil....už druhýkrát bývame na záhrade....už dvakrát sme prerabali Chalupu a to chceli aj kupiť....no osud nam to nedoprial....ale nevzdavam to...už hladam niečo na juhu...malý domček a veľku zahradu...nech prerabame do tretice už na svojom.....verííííme a tešííííme sa 🙂
Odpovedať
@lubicabystrica ty si sa pekne rozfofrovala 😄😄😄😄 super...ja nemám nič, ale je pravda že mne to cez rok ani nechýba...zvykla som si, že také nemám. Mamina mi dá občas lečo, uhorky.
Odpovedať
Profilova fotka
@chillichilli odskoč si k nám...dačo nabalím....a začne ti to chýbať aj cez rok 🙂...  naša mamka nám každu zimu dávala veľa pohárov a cez sezonu zeleninu a ovocie...a tak som bola nutena to spracovať, zavariť a či namraziť....som jej za to vďačná....ja sa snažím dnes o to isté 🙂...snáď sa to nalepí aj na moje deti 🙂
Odpovedať
@lubicabystrica ked ja som taky stravnik..ze vsetko cerstve...kompoty nemam rada vobec, z tohto ostatneho calamadu milujem, ale nemam nervy ju robit. Ako ked mi to niekto da tak rada zjem, ale nevyhladavam. Nic to nemeni na fakte ze to mas paradne a urcite to dobre padne pomaskrtit si potom cez zimu na tom. Ja nemam ani ulozne kapacity na toto 🤔
Odpovedať
@lubicabystricatak drzim palce, ty si stvorena pre záhradu a kazda zahrada bude stastna ked sa jej chopis :) Je super ze si zveladila uz dve ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@cokoladovyjoe velmi pekne ti dakujem 🙂 tak teda už len taku šťastnu zahradu niekde vysnoriť ...už na tom pracujem...budeme pokračovať na tejto dovtedy...kým sa bude dať a popri snad pracovať aj na svojom, kým definitivne sa nepremiestnime....záhrada je naozaj super vec...mam to rada...sice ťa aj viaže, neda sa len tak zmiznuť na dlhší čas...ale chodievame preč v zime a všetko si vynahradime...aj tak sa da...:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@chillichilli chapem ťa 🙂 nie sme všetci rovnaki...my mame radi zeleninu na všetky sposoby...aj výrobky z nej...a sladke zavaraniny robim pre druhých, tiež to nejeme ale džemiky využívam pri pečeni a vela rozdam, niektori ludia si v meste všetko kupuju, aby si zavarili...no nedaj im dáááke poháre, ked im to robi radosť :-)
Odpovedať
@lubicabystrica Lekvare su fajn..ale aj tie mam este aj take 10 rocne..moze sa tomu nieco stat?
Odpovedať
Profilova fotka
@chillichilli tak 10 rokov je dosť...treba otvoriť a podla vône zbadaš...ked nie je plesen a vonia dobre, šup do pečenia...hocijaký koláčik sa da vylepšiť džemom...ja teraz idem spraviť s makom, ktorý zmiešam s ribezlovým džemom, pridám hrozienka a citron kôru...jaké svieže dobre bude....a zase jeden džem fuč...:-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lubicabystrica sa to bojim aj otvorit 😂😂😂 nema to plesen ale je to dost tuhe
Odpovedať
Profilova fotka
@chillichilli nemusiš sa bať...ak nie je pleseň, len je husty, daj do hrnčeka, pridaj trochu vody, miešaj , teplom sa zriedi, trocha prevar a môžeš použiť na kolačik 🙂 môžeš aj nejake ovocie hoc aj z mrazaku primiešať a máš džem...len treba taký rýchlejšie spotrebovať aby z toho ovocia neprekysol...:-)
Odpovedať
Dostala som rajciny, tak idem tiez nieco vykuzlit 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?