Hnojenie slepačím trusom

Ahojte, aký máte názor na hnojenie slepačím trusom? Dá sa to v priebehu rastu, alebo len na nezasadené riadky.
Odpovedať
@gajaranka Ja hnojim nakvasenymi kuracincami. Rozmiesane vo vode to postoji na slnku zo 2 tyzdne a potom to riedim 1:10 s vodou, na paradajky, cukety,tekvice , uhorky,jahody a spol idealne.
Odpovedať
@gajaranka pocas rastu len zriedenym zakvasenym. Mimo sezony aj cestvym, ale je to take, no... Nevyuzijes z neho to najlepsie. Ak ho zapravis na jesen do rastovej sezony sice uz nebude taky agresivny pre rastliny, ale strati znacnu cast dusika. Pre vysoky obsah dusika je zakvas vhodny pre plodovu zeleninu. My sme skladovali to co sa z kurnika vyhrabalo na kope so slamou a pilinami, potom sa v predjari zapracoval do pody pod zeleniny prvej trate. Na zakvas som ja nemala zaludok... Teraz bezne kupujem susene slepacince, tie ne su agresivne, asi to bude tym susenim pri vyssiech teplotach
Odpovedať
Ja som používala na začiatku rastu riedený zákvas, ale keď už začali plody (paradajky, papriky, uhorky...) tak som s tým prestala. Na jar zapracujem asi ten zbytok pred sadením, lebo to som dostala od susedových sliepok a ešte mám toho za 10 L nádobu. Držím to v tieni zakryté, lebo ináč to je pekný smrad.
Odpovedať
Slepaci trus je dost agresivny, urcite by som ho riedil
Odpovedať
A čo si myslíte o hnojení zajačím trusom?
Odpovedať
@nocovka to isté čo hnojení sloním trusom. Hnoj patrí do zeme, tak ho tam daj. Slepačí vyvážam celú zimu na kopy po záhrade a na jar ho zapracujem do zeme.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?