Kalerab - nespravna hlbka sadenia priesad

Ahojte, neuvedomujuc si ze karelab je jedinou vynimkou z hlubovin ktoru nie je mozne zasadit aj hlbsie ako rastla v sadbovaci som ho vysadil asi nespravne, trosku nizsie. cital som ze zacne hnit resp sa nebudu tvorig bulvy. Momentalne nas cakaju 3 mrazive noci tak som priesady zakryl protimrazovou textiliou. Myslite si ze ak za tch par dni trosku zeminy odhrabem od stonky budr vsetko ok? alebo mam hned zajtra odhrnut zeminu? dakujem
Odpovedať
Nuž neviem,ja sadím kaleráby tak , aby srdiečko kde sa tvoria buľvy bolo nad zemou,inak hĺbku neriešim, a úroda je stále pekná.Hniloba kalerábov je skôr otázkou genetiky sadby, vlhkého počasia, alebo prehnojenia dusíkom.Inak čo sa týka mrazov, kaleráb v pohode pár mínusových stupňov znesie.Ja priesady kalerábov nikdy nepredpestovávam v parenisku alebo v sklenníku.Semeno vysievam do voľnej pôdy veľmi skoro/teraz ho mám už asi 10dní v zemi/, a presádzam keď majú priesadky 3 pravé lístky.Má to jednu veľkú výhodu, pretože tieto priesady vysádzate do tých istých podmienok v akých doteraz rástli, zatiaľ čo priesady zo sklenníka či pareniska sa musia dosť dlho adaptovať na nové podmienky-väčší chlad vietor, uv žiarenie, ktoré poškodzuje listy, pretože sklo uv žiarenie neprepúšťa a priesady zo sklenníka si na slnko nemôžu zvykať postupne ako voľne vysievané atď. V konečnom dôsledku/ hovorím o pomienkach na spiši/, priesady z voľnej pôdy vytvoria buľvy skôr.To je moja skúsenosť.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?