Kedy zberať kaleráb?

Mám fialový a klasický gigant. Sadila som koncom apríla priesady a už sa mi aj zdá,že je dosť veľký. Kedy ho zvyknete vyberať ?
Odpovedať
@hoblinka13 uz mozes. Fialovy malokedy zdrevnatie, takze sa nemusis bat ze by si to presvihla, horsie je to s gigantom. Ale my uz tiez zberame k ranajkam a tak
Odpovedať
@konyk dakujem,tak ho uz pomaly zacnem balit do mraznicky.
Odpovedať
@hoblinka13 to ho musis mat riadne vela, ja som svoj uz minula :-( Do polievok, duseny nastruhany na halusky, peceny s inou zeleninkou...
Odpovedať
Dievcata a vyskusajte nahrubo postruhany a vykvaseny, to je neskutocna lahodka ;)
Odpovedať
@evamama praveze nie,len chabých 6 kuskov a sanujem ich. Dnes padne prvy za obet do polievky :-D buduci rok nasadim vela,teraz sme len na rychlo spravili kusok zeleninovej zahrady,nech aspon zaklad mame.
Odpovedať
@konyk ako sa to robi?
Odpovedať
Ja by som ho vybrala, treba si davat pozor aby si ti nezdrevnatel, potom sa nebude dat ani jest. Oni dozrievaju celkom rychlo
Odpovedať
dnesne odrody uz maloktore drevnateju, toho sa obavat neptreba. Skore kaleraby sa zberaju ked dorastu primerane velke, gigant az pred mrazmi. Velmi skore kaleraby radi praskaju ak maju naraz vela vody, toho by som sa obavala v tomto monzune. Prasknute treba zobrat co najskor
Odpovedať
@hoblinka13 ked ich mas len 6 tak ich skoda davat do mraznicky, tam patri len naduroda. Treba ho spotrebovat, mrazeny je aj tak ako blato.
Odpovedať
my uz sme aj zjedli :D
Odpovedať
@hoblinka13 to ako ked robis kapustu, kalerad nahrubo nastruhas, natlacis do pohara, zatazis a zalejes slanou vodou. A nechas vykvasit ;)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?