Paradajky a papriky

Ahojte, som tu nová, a vďačná že som objavila takúto stránku kde je aktuálna diskusia o záhradke:pray: S manželom začíname s pestovaním, minuly rok sa nám úroda velmi nepodarila tak sme začali študovať triky ako vypestovať krásne rajčiny a papriky. Máme vyvýšený záhon 1,5x5,5m čisto len na osobnú spotrebu. Načítala som, že paradajky a papriku by sme nemali sadiť vedľa seba. Aký by mal byt rozostup medzi nimi? Ďakujem
Odpovedať
staci ak das na juznu stranu zahona papriky, a na severnu stranu paradajky a medzi to este nejaku dalsiu zeleninu. papriky nebudu paradajkam tienit
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
@korytnackamichaela Síce možno po funuse, ale predsi. Prečítaj si toto : https://tojenapad.dobrenoviny.sk/toto...
Odpovedať
@stevig Už jsem toho přečetl o rajčatech hodně, ale nikdy jsem nečetl, že by někdo zalíval rajčata chemikáliemi uvedenými ve 3. a 5. tajemství. Autora neznám ale asi platí to, co mně napsal Ing. Gajdoštin (bývalý obchodní ředitel fitmy SEMO)- internet snese všechno. Vladimír
Odpovedať
Profilova fotka
Ja osobne som to tiež neskúšal, ale kto vie. Možno vyskúšam a uvidím. Čítal som to totiž vo viacerých článkoch, takže až taký nezmysel to hádam nebude. Ako vravím, vyskúšam a uvidím.
Odpovedať
Ještě bych se vrátil k těm tajemstvím. 3, a 5. tajemství si může bez problémů každý vyzkoušet. To 9. tajemství je vlastně nebezpečné. Když do zálivky budete dávat tu kuchyňskou sůl, tak se vám půda zasolí tak, že příští rok budete mít problémy s pěstováním jakékoliv zeleniny. NaCl totiž v půdě zůstává na rozdíl třeba od KCl ( draselné soli), kde draslík spotřebují rostliny a chlor se odpaří. Ano , některá rajčata jsou po solích v mořské vodě sladší většinou odrůdy pěstované na pobřeží Středozemního moře ve Španělsku v Almerii, ale jsou to odrůdy místní, zvyklé na toto zasolení (např RAF, Negro Almeria, ......, možná také Kumato, které bylo vyšlechtěno z jedné z těchto odrůd). Doporučuji nezkoušet na záhonech a pokud ano tak jen rostliny v samostatných nádobách ( zkoušel jsem to také, na těch španělských, ale nemohu říct jestli byly opravdu podstatně sladší). Co to udělá s našimi rajčaty nevím. Jedno je jisté, že ta sůl zvyšuje elektrickou vodivost půdního roztoku a kořeny nejsou schopny přijmout tolik vody a chuť je potom koncentrovanější (sladší ?). Ale kyselé rajče zůstane kyselým. Vladimír
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?