Paradajky, rajciny - odroda, ktora prezila na jar nizke teploty a zvladla teraz obrovske horucavy

27. júl 20212

Prosim vas o podelenie sa skusenosti, informacii a rad. Kazdy rok sa snazim vzdy skusit nejaky novy druh paradajky. Pred rokom som neuspel a obstala len Hardy a Darinka, ktore dlhe roky pestujem. Vsetky nove znicilo teplo a slnko, bolo agresivne a paradajky zhadzovali vsetky kvety. Tento rok som skusil opat nieco nove. V maji som este daval aj sviecky kvoli prizemnym mrazikom, a nedavno v skleniku som nameral 47 stupnov. Paradajky vysoke Pedro F1, Uragan F1 a krikova Galea pohoreli uplne. Mam aj rastliny, co su vysoke skoro 2m a ani jeden plod. Teplo ich zlikvidovalo. Vsetky kvety spalene a spadnute. Z novych, ktore prekvapili, mensie plody, ale kvantum je vysoka Dafne F1 (aj sklenik, aj balkon), Palava F1 (ale len v skleniku, na balkone 0 bodov) a krikova Terion. Brutus takisto len v skleniku, som zvedavy do akej velkosti porastu a osvedcena klasika Hardy F1.
Prosim, ak mate nejake odrody, ktore vas tento rok posadili na zadok, prezili v maji teploty tesne nad nulou a prezili aj teploty nad 40 stupnov a su obsypane plodmi, sem s nimi. Poradte ostatnym, co je pre vas top. Prikladam foto. Zilina-okolie. Budem rad, ak vam to nebude vadit, ked date aj lokalitu.

btw. na fotkach si listy nevsimajte, paradajky boli vcera u kadernika. 🙂 potrebujem, aby uz dozrievali, tak som ich prestrihal, ako kazdy rok.. 🙂

• V skleníku mám tento rok všetko prvotiny, sú obsypané riadne a až teraz začínajú dozrievať . Na jar sme orikurovslu kvetinscovym radiátorov vyzerali že tonedaju ale prežili. Mám tam odrody jahodo, v bille kúpenú odrodu adorion a z nich som si vzala semienka a na podiv sú rovnako chuťovo. A ešte jednu odrodu supersweet100. Vždy som mala na odrodu radana aké chcelo to zmenu. Neskúšal si skleník zatieniť? U nás v meste som si všimla že majú cez strechu natiahnuté zelené plachty. Ja som skúsila tu farbu na tienenie ale vydržala len do prvého dažďa. Budúci rok chcem pridať aj žltú odrodu goldkrone.

• @focus3ccd  ahoj, vyzeraju fajn, mozem sa opytat, preco tolko listov davas prec? Uz som to videla u viacerych zahradkarov.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém