Partenokarpicke uhorky

29. máj 201960
Autor

registrovaný 14. 3. 2019

11 príspevkov

17. máj 2019

Má niekto skusenosti s nakladackami uhorka partenokarpická - Partner F1 kúpil som semiacka a som zvedavý ,co sú zač.

registrovaný 17. 9. 2013

2350 príspevkov

17. máj 2019

partenokarpicke znamena, ze tvoria plody aj bez opelenia. Ja kupujem iba take. A pre urychlenie plodivosti uhorky zastipujem za piatym listom aby tvorili bocne vyhony. Na bocnych vyhonoch sa tvori viac samicich kvetov a tym padom aj plodov
    partenokarpicke su urcene predovsetkym pre sklanikove pestovanie, kde opelujuci hmyz zavita zriedkavo, ale v pohode rastu aj vo volnej pode

registrovaný 22. 1. 2015

20 príspevkov

17. máj 2019

Ja uz ziadnu zeleninu f1 nekupujem. Snazim sa podporovat tzv heirloom a heritage plodiny, ziadne hybridy...ale ano, suhlas s vyssie uvedenym prispevkom, nebudes odkazany na opelovanie....

registrovaný 26. 5. 2018

200 príspevkov

18. máj 2019

@jsbb32 &nbspPartenokarpická odrůda okurky by neměla tvořit žádné samčí květy, protože potom by mohlo docházet k opylení a z opylených květů by se tvořily různě pokroucené nekvalitní plody. Proto by se partenokarpické okurky také měly pěstovat odděleně od jiných okurek třeba ve foliovém tunelu, ve skleníku, prostě chráněna proti přenosu pylu třeba včelami z jiných porostů okurek.
    Vladimír

• Sponzor fóra

registrovaný 28. 6. 2017

537 príspevkov

20. máj 2019

@jsbb32 &nbspv pohode, mal som, normal rodia. Hodia sa do sklenika kedze nepotrebuju opelovaca

registrovaný 11. 12. 2017

15 príspevkov

22. máj 2019

@zahradkarvlado &nbsphej hej povedala by som, ze je to este taky nenarocny druh a celkom fajn rodia

registrovaný 20. 9. 2017

14 príspevkov

29. máj 2019

My tiez len take kupujeme odkedy ich sadime :)

Pridaj tvoj príspevok

:);-):-(:|]-(8-):-S:-o;-(:-D:-p|-|:-N=-)8-(:-.:-xx-)

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém

Reklama