Pokusy s biohnojivami

24. feb 20191
avatar
Autor

registrovaný 22. 1. 2018

184 príspevkov

23. feb 2019

Pred Vianocami som našla na nete tento návod, ktorý tento rok vyskúšam:
Do vedra si napustíme teplú vodu (cca 6 litrov), ktorá by však nemala mať viac ako 35 stupňov Celzia. Do vody pridáme 15 gramov suchého droždia a 15 lyžíc cukru. Celú zmes dobre premiešame. Teplota vody musí byť do 35 stupňov preto, aby kvasnice nestratili svoj účinok. Zmes necháme odstáť cca 8 hodín, ideálne cez noc, a potom to celé dobre premiešame. Túto zmes pripravujte vo väčšom vedre.
Kvasnice sú bohaté na makro aj mikroelementy, aminokyseliny, organické železo a vitamíny skupiny B.
&nbspDroždie blahodarne pôsobí práve na rozvoj koreňového systému a priesada potom oveľa lepšie prospieva a stáva sa odolnou voči najrôznejším hubovým chorobám a škodcom, je vynikajúcim stimulátorom rastu, zvyšuje imunitu rastlín, obsahuje užitočné huby, ktoré v pôde stimulujú rozvoj potrebných mikroorganizmov a tie potom potláčajú tie pre rastlinky škodlivé.

Použitie
Ak budete mať hnojivo hotové ráno, môžete to vyskúšať ešte predtým než vyjde slnko a druhú polovicu si nechajte na večer, keď slnko zapadne. Toto hnojivo sa najviac osvedčilo na uhorky a paradajky, no vyskúšať ho môžete na všetko.
Tip
Hnojivo si môžete dať aj do rozprašovača a postrekovať listy rastlín, čím ich chránite pred rôznymi ochoreniami. Skvelé hnojivo, ktoré nestojí takmer nič a napriek tomu je veľmi efektívne. Pokiaľ chcete mať bohatú zeleninovú úrodu, určite vyskúšajte!
&nbspEšte som sa dočítala, že použitie je účinné, ak je teplota pôdy minimálne 20 stupňov.

&nbspUž ste to niekto skúšali?
Eva T.

  • avatar

    registrovaný 16. 6. 2017

    808 príspevkov

    24. feb 2019

    @purpleball &nbspneskúšala som, ale čítala som už o tom. Skôr som experimentovala s výluhom zo žihľavy, je super, len príšerne smrdí :grimacing:

Pridaj tvoj príspevok

avatar
:);-):-(:|]-(8-):-S:-o;-(:-D:-p|-|:-N=-)8-(:-.:-xx-)

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém

Reklama