Pokusy s biohnojivami

Pred Vianocami som našla na nete tento návod, ktorý tento rok vyskúšam: Do vedra si napustíme teplú vodu (cca 6 litrov), ktorá by však nemala mať viac ako 35 stupňov Celzia. Do vody pridáme 15 gramov suchého droždia a 15 lyžíc cukru. Celú zmes dobre premiešame. Teplota vody musí byť do 35 stupňov preto, aby kvasnice nestratili svoj účinok. Zmes necháme odstáť cca 8 hodín, ideálne cez noc, a potom to celé dobre premiešame. Túto zmes pripravujte vo väčšom vedre. Kvasnice sú bohaté na makro aj mikroelementy, aminokyseliny, organické železo a vitamíny skupiny B. Droždie blahodarne pôsobí práve na rozvoj koreňového systému a priesada potom oveľa lepšie prospieva a stáva sa odolnou voči najrôznejším hubovým chorobám a škodcom, je vynikajúcim stimulátorom rastu, zvyšuje imunitu rastlín, obsahuje užitočné huby, ktoré v pôde stimulujú rozvoj potrebných mikroorganizmov a tie potom potláčajú tie pre rastlinky škodlivé. Použitie Ak budete mať hnojivo hotové ráno, môžete to vyskúšať ešte predtým než vyjde slnko a druhú polovicu si nechajte na večer, keď slnko zapadne. Toto hnojivo sa najviac osvedčilo na uhorky a paradajky, no vyskúšať ho môžete na všetko. Tip Hnojivo si môžete dať aj do rozprašovača a postrekovať listy rastlín, čím ich chránite pred rôznymi ochoreniami. Skvelé hnojivo, ktoré nestojí takmer nič a napriek tomu je veľmi efektívne. Pokiaľ chcete mať bohatú zeleninovú úrodu, určite vyskúšajte! Ešte som sa dočítala, že použitie je účinné, ak je teplota pôdy minimálne 20 stupňov. Už ste to niekto skúšali? Eva T.
Odpovedať
Profilova fotka
@purpleball neskúšala som, ale čítala som už o tom. Skôr som experimentovala s výluhom zo žihľavy, je super, len príšerne smrdí 😬
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?