Potrebujem poradiť (paradajky)

Zdravím potreboval by som poradiť, kúpil som priesady cherry paradajok (Ale nie som si istý či to ozaj cherry , v tom kvetináči mam 3 rastlinky a majú už cez 1m ) , A poradili by ste mi ako sa o ňu starať aby bola skvelá úroda , poradili mi trhať listy v pazuchoch , to som urobil , je ešte niečo , čo treba robiť?? Ďakujem za každú radu..
Odpovedať
@lesak159 Maju malo hliny je ich tam vela .Presad kazu osobitne do poriadneho kybla (napr od farby :) a nedavaj tam len nejaku raselinu z vreca ktore ti odporucia.Daj tam aj hlinu ak mas kompost a pod.Asi bude potrebovat aj nejake tycky aby si to priviazal vyzera ze sa budu tahat. Lieskove palice alebo nieco podobne.Polievam aj skvasenymi kuracincami (riadne to smrdi 1:10) s vodou aby nespalilo korene.
Odpovedať
kvetináč je dosť veľký len to nevidno , ale asi budem musieť presadiť :DD Lieskove palice tam sú len ich nevidno , musím ich ale vymeniť lebo ich už prerástli :D A neviete mi poradiť či sú to cherry?
Odpovedať
@lesak159 No neviem sudiac podla toho maleho kvietka vo fialovom crepniku vlavo ten kvetinac na 3 paradajky urcite nestaci.
Odpovedať
To mam vybrať s toho kvetináča a rozdeliť to, si myslím ze poškodím aj paradajky lebo majú krehké stonky a možno aj korene či, má to okolo 1m...
Odpovedať
@lesak159 Nechte je v té nádobě, ale musíte hnojit- myslím tím hnojivo, které má minimum dusíku a dostatek draslíku a fosforu. Zalívat také potřebují hodně, ale to u nádob většinou znamená vyplavování živin, které tam tím hnojením dostanete. prostě musíte si s tím trochu pohrát. Myslím si, že je to to nejlepší řešení ze špatných. Já bych takové rostliny také už nepřesazoval. Vladimír
Odpovedať
@lesak159 Nic neposkodis, opatrne rozdelis korene.Paradajky po presadeni nedavaj na priame slnko potrebuju tak 2-3 dni kym sa spamataju.
Odpovedať
Ten kvetinac je na 3 paradajky maly, to zaciatocnik neuhra hnojenim. Ked porovnam velkost dlazdice, tak nema ani 30 cm v priemere. Zozen velky kybel od farby alebo 40 litrovy (a vacsi) maltovnik a presad ich do toho. Budu mat viac zeminy, tym padom viac zivin, nebude poda tak rychlo presychat. Pri troske opatrnosti sa to da v pohode zvladnut bez toho aby sa cokolvek poskodilo. Kupis aj komercny substrat pre paradajky, nemusis noc miesat. Na jednu sezonu bohate staci
Odpovedať
ok ďakujem za rady , ešte sa rozhodnem čo s tým urobím , pridám potom foto.... 8-)
Odpovedať
@lesak159 Ak to das do vacsich kyblov paradajky este porastu, budu mat viac vyhonov vacsiu urodu.Bude treba akurat tie palice dlhsie aby sa mali kde tahat.
Odpovedať
Nám se radí lehčeji, než ty se budeš muset rozhodnout. Ať už se rozhodneš jak uznáš za vhodné, tak ti přeji ať tvé rozhodnutí je úspěšné. Vladimír
Odpovedať
@lesak159 Presne tak, ako písal Vladimír najmenej bolestivé riešenie prihnojovať podľa návodu, najlepšie Kristalonom Zdrave rajče a paprika, príp. Plod a kvet pravidelne, aspoň raz do týždňa. Dôsledne ste nevylamovali vlky(zálistky), keď tam máte namiesto 3 ,až9 výhonov a ešte tam vidím ďalšie malé nevylomené. Dať hlbšiu podmisku do nej môže ísť aj drenáž a dobre a často polievať. Ešte by sa dako s pomocou niekoho opatrne bez delenia presadiť do raz tak veľkého kvetináča, časť - aspoň 4 výhony ukončiť zaposleným kvetom -ulomiť, aby ste to mali aspoň ako- tak pod kontrolou. Z obr. zatiaľ nevidno či je to cherry. Eva T.
Odpovedať
Ďakujem za skvelú radu :blush:
Odpovedať
Článok sa načítava...
tiez by som to nerozsadzal, ked tak, jemne presadil do vacsieho aby to slo ako celok vytiahnut, ale su uz velke. Dobre hnoj a budu ok
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?