Pýr a pupenec - ako s nimi bojujete?

Ahoj, na jeseň som zanedbala vyčistenie jahodoviska a včera som si poriadne mákla, aby som vytrhala asi 2 fúriky pýru. A mám na hriadkach aj pupenec - tiež sa ho veľmi ťažko zbaviť. Máte nejaké tipy ako na to?
Odpovedať
Ja som mal tiež taký problém, na pýr som použil postrek Kaput a na púpavu postrek Bofix tento použivam aj v trávniku trava zostane a púpava je preč.
Odpovedať
kopem, kopem, kopem, chemii sa vyhybam kym to nie je nevyhnutne. Vykopany pyr zhromazdujem v ciernych plastovych vreciach, ked do dalsieho roku prehnije (obsah vreca sa zmeni na rovnomernu ciernu strukturu, bez naznaku bielych korienkov) vysypem to na zahon ako kompost Ked je nudza najhorsia, priznam sa, ze uz aj k tomu doslo, tak som rozrobila herbicid v zelatine a stetcom natierala na listky Otravna robota, ale zabralo aj vo vysadenych zahonoch aj v skalke, ktoru motykou odburinit nie je mozne
Odpovedať
@zita19 no veď práve. Ja chémiu tiež nepoužívam vôbec, ale niekde som čítala, že sa tieto dve buriny nemajú kopať, lebo z každého zabudnutého kúsočka korienka vyrastie nová rastlina, ale má sa iba vytrhať rukou v jednom celistvom kuse koľko sa dá. Myslela som či niekto nemá nejaký recept "starých materí"ako si uľahčiť prácu - lebo je to ozaj náročné udržať tieto buriny pod kontrolou.
Odpovedať
Motyka rohacka je na toto dobra, neposeka korene, daju sa vacsie trsy vytiahnut, a potom mulcovanie, ale nie len kora, cez tu prerastu, musi to byt nieco, co im aspon na cas pomoze prerastet za svetlom. My sme bojovalo s kozonohom pod hroznom, az sme nastlali kartony, zatazili kamenmi a cez jedno leto vykapal. Ale to sa nie vsade da. Ostava len ludske sadlo a pot ako najucinndjsie herbicidy
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?