Rajčiny pre sezónu 2022

Pre túto sezónu 2022 mám k dispozícii - ODRODY, ktoré som ešte nesiala (Môžem však z nich vysiať polovicu, aby som mohla zaradiť aspoň 20 mojich stálic.) Tak čo z nich vysiať, čo vyradiť a ktoré presunúť na nasledujúci rok 2023? REBROVANÉ: 1.AMERICAN RIBBED BLACK 2.BEAUTY LOTRINGA 3.BERKELY TIE DYE PINK 4.FLEUR DE RE´AGIR 5.FLORENTINE BEAUTY 6.MUSHROOM BASKET MUSHROOM BASKET STRIPPED 8.YELLOW PITANGA 9.YELLOW RUFFLED 10.ZAPOTEC ANANAS RIBBED 11.ZAPOTEC BROWN 12.SHAR PEI 13. STRIPPED SWEETHEART DARK TYP PASTA A SUŠENIE: 15.TULIP 16.KALIFORNSKYI TULIPAN 17.GILBERTIE PASTE 18.SMILEY WOKMS 19.NAPOLI 20.HYBRID 2 TARASENKO 21.LEGENDA TARASENKO 22..JUBILEE TARASENKO 23.ŠTEDRA SLIVKA TARASENKO DWARF: 23.DWARF ADELAIDE FESTIVAL 24.CHEROKEE TIGER DWARF 25.DWARF RED HEART 26.PROMETHEUS 27.PINOCCHIO 28.BALKAN TIGER DWARF 29.PEPPERMINT STRIPES Dwarf 30.BARON SOLEMAHER 31.WHEROKOWHAI RUSKÉ HYBRIDY: 32.EVOLUCIA F1 33.ALFONS F1 34.FLAME F1 35.RASPBERRY FLAME F1 36.VIKUSIA F1 37.JACK POT F1 38.RED KOTJA F1 39.SWEET FOUNTAIN F1 40.BRISCOLINO F1 41.GOLD PLACERS F1 RUSKÉ FAR. BIFTEKY 42.SIBERIAN TIGER CLAWS 43.BLACK ICEBERG 44.CHOCOLATE DONUT 45.BLAUE KAZACHSTAN 46.AMUR TIGER 47.AMUR TIGER PINK SRDCIA: 48.BUDENOVKA 49.FATIMA 50.KAS / 21 51..BOBBIE 52.KING OF EARLY 53.LINNAEUS HEART ZAUJÍMAVOSTI 54.AURORA BLUE 55.AFTERNOON DELIGHT 56.SART ROLOISE 58.AMAZING GRACE 59.BLUE PINNEAPPLE 60.QUEEN ANNE 61.NEGRO OF SAN MARCOS 62.HARVARD SQUARE 63.BELLE DU COLLEGE 64.PASCAL DE PICARDIE 65.MLLE FORIERS 66.BLUE TOM 67.BLUE CLEMENTINE CHERRY A KOKTEIL: 68.BARRY'S CRAZY CHERRY 69.INDIGO PEAR DROPS PINK 70.BLUSH 71.DATTERINO-Datterini 72. BOSQUE GOLD 73.IDEAL CHERRY 74.INDIGO KUMQUAT 75.BITE SIZE 76.INDIGO CHERRY DROPS 77.WOOLLY KATE RED 78.PURPLE DRAGON 79.INDIGO APPLE(mala som v r.2017 z tomatoeden) 80.PERSUASION 81.GARGAMEL 82.MAR AZUL 83.BLACK MARQUISE 84.RAF 85.MUCHAMIEL 86.ICEBERG 87.GALAHAD F1 88.DEFIANT F1 89.MOUNTAINEER PRIDE 90.MOUNTAINEER DELIGHT 89.MIDNIGHT SUN 90.TUNDRA 91.POLARIS 92.CREME BRULEE 93.BELLE DU TOGGENBURG 94.INDIGO KUMQUAT 95.KARMA PINK 96.KARMA PURPLE MULTIFLORA 97.STELLATO DI BELLINZONA 98.CORAL QUEEN 99.BLUE RIDGE MOUNTAIN 100.GALEGO( mala som v r 2017 od Vl.) 101.NEW KONIGSBERG 103. STAR 104. LAGYDNYI 105. MARGARET CURTAIN 106. ILJUSHA POPOVICS 107. .STICK 108. GREEN MOLDAVAN 109. ELEVII (RUM.) 110.DAGESTANSKIY 111.MARIZOL MAROON 112. MARIZOL KORNEY 113.SILVERY FIRE TREEE 114.COSMOS Pridala som zopár obr. s popismi- REBROVANÉ som doteraz nepestovala,( vadilo mi akosi priveľa šupky, ale uhol pohľadu sa mení) podobne som zvedavá na Tarasenkove odrody
Odpovedať
Dobry den, ja by som vysial tieto z Vasho zoznamu: Berkeley Tie Dye Pink Mushroom Basket Yellow ruffled Zapotec Hybrid 2 Tarasenko Budenovka Amazing Grace Datterini Wooly Kate RAF Muchamiel Silvery Fire Tree New Koenigsberg a preco tie? lebo vacsinu z nich mam doma semiacka, ale nemestia sa mi. 🙂 🙂 🙂 Referencie na Hybrid 2 Tarasenko, Budenovka su velmi vysoke. Ruffledy su zaujimave a tesim sa na obrazky. Dufam,ze som pomohol trosicka. slniecko
Odpovedať
Priatelia, v roku 2022 pestujem tieto odrody: Determinantne: Demidov, Upstairs, Sibirjak Saraeva, Siberian,Sibirsky Early, Black Seaman, Peardrops, Dix Doights De Naples, Elfin, Golden Nugget,Bulls Heart, Pata Negra RAF, Barrys Crazy Cherry,Cornue des Andes. Indeterminantne: Medova kaplya, Vater Rhein,Rebel Startfighter Prime, VT16,Ananas Noire,Jusupovskij,Cosmonaut Volkov, Persimmon, Caspian Pink, Napa Chardonnay Blush, Gardeners Delight,Aunt Gerties Gold,Aunts Giny Purple,Aunts Ruby German Green, Pera Naranja,Mrs.Schlaubaughs Famous Strawberry, Green Grape, Orange Strawberry II.,Sweet Million, Altai Honey, Berner Rose, Vorlon, Fox Nose, Green Doctor Frosted,Ambrosia Orange UBX, Peppermint, Best Bestos,Brandywine Sudduth Strain,Morado Dulce de Obra,Moskvich. Niektore som uz pestoval, ale je tam viacej noviniek. slniecko
Odpovedať
@slnieckonarukavicke Dobrý deň, Z vašich determinantov som už pestovala Siberian, Sibirsky Early,Black Seaman- tieto ma nenadchly čo do úrodnosti a chuti. Cornue des Andes bola v pohode, úrodná , ale u mňa rástla indeterminamtne. Z indterminantných boli zaujímavé Rebel Startfighter Prime, ( VT16 semienka mám, ale doteraz nezaraďujem- tento rok z čisto zelených dám asi iba Green Moldavian a Green Tiger) Ananas Noire krásny na reze, ( tento rok sa rozhodujem medzi ním a Copper River), Mrs.Schlaubaughs Famous Strawberryu mňa už stálica, Berner Rose,chuťovo výborná možno ešte niekedy zaradím,Green Grape a Doctor Frosted, chuťovo ok, ale mne dosť praskali. Ambrosia Orange UBXsom kedysi mala od známej chuťovo sladučké,menšia výnosnosť a dosť opadávali. Možno ešte skúsim od J.L. G. Vater Rhein ma až tak neoslovil, Orange Strawberry II boli v pohode, Sweet Million sladučké, ale pomerne malé- navyše je to hybrid( ja síce hybridy zaraďujem, ale dávam prednosť ďatlovitým trocha väčším typom.) Díky za doporučenie. Eva T.
Odpovedať
Ešte pridávam obr. ktoré z nich zaradímtúto sezónu. Eva T.
Odpovedať
@purpleball Suhlas,Sweet Million je aj hybrid s malymi plodmi a znamejsi. Toto je ina odroda 15g s tym istym nazvom, ale klasika. Vyskytuje sa aj pod nazvom Red Bunch.
Odpovedať
pani Evka, som zvedavy , ci bude chutnejsie Datterini Yellow alebo Barrys Crazy Cherry? 😉 😉 😉 slniecko
Odpovedať
odpadnem kolko ich je, to podla coho sa rozhodujete kedy ktore vysadit?
Odpovedať
@branojan Kompaktnejšie , determinantné a skoršie odrody vysievam skoršie, pre skleník už koncom januára , ostatné potom postupne od začiatku marca do polovice apríla.
Odpovedať
Pestovanie na okne: Dnes je magický dátum- 2. 2. 2022 rajčinky z výsevu 5. decembra mi kvitnú , na 1 už vidno plodíky, (vysiala som 6 odrôd- 5 ruských determinantných a semidet. +Subarctic Plenty - žiaľ ešte nevyklíčené mi ich vtedy Daisy zhodila z okna a spoľahlivo idetifikovať sa dá iba Subarctic Pl. ) Z výsevu 29. októbra začína meniť farbu prvý plod Sophie´s Choice, počítam, že do nedele už bude červený. Maglii rose to bude trvať trocha dlhšie, keď som ležala v nemocnici zopár súkvetí opadlo a 1 vetvičku deti zlomili.🍅
Odpovedať
@slnieckonarukavicke @slnieckonarukavicke Uvidíme, pre mňa jednoznačne najchutnejšia žltoor. cherry bola doteraz Santa Orange F1- a taktiež u všetkých čo chutnali cherry u mňa víťazila j nad červenými.
Odpovedať
Prvé tohoročné zrelé rajčinky. SOPHIE´S CHOICE a MAGLIA ROSA som siala 29. októbra 2021, Prvé kvety 17. a 19. decembra, teda v izbových podmienkach obe odrody okolo 50 DTM( skratka Days To Maturity- doba od kvetu po dozretie) 🍅 Eva T.
Odpovedať
Profilova fotka
Klobúk dole, že sa v tom takto vyznáte a pestujete si 🙂 Jasné, že je to aj chutnejšie z vlastnej záhradky ako z obchodu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
vsak? toto je pre mna uplne spanielska dedina. ja to mam tak, ze klasicke rajciny a potom cherry a tam zacinam a koncim.
Odpovedať
@hronkanka ja som tiez bola len tornado, a perun s radanou a nazdar. Ale vdaka relacii ktoru som videla s pani Evkou som vykrocila po rokoch z tejto nudy a nebojim sa skusat. Nieco malo uspech nieco nie. Ale vdaka nej som si neskutocne rozsirila obzory v odrodach aj fígloch v pestovani. No aj tak viem, ze viem mozno len spicku ladovca a mam sa este velmi co ucit.
Odpovedať
Rôznorodý habitus sadeničiek paradajok. Všetko sú to Dwarfy, (Trpaslíci) okrem Startky v strede. Vysievané presne pred mesiacom- 19. januára . Pôjdu koncom marca na trvalo do nevykurovaného skleníka. 🍅 Eva T.
Odpovedať
Moja Maglia Rosa z výsevu 29. októbra 2021 takto pekne dozrieva , prvé plody som trhala 6. februára. Už je aj čo dzobkať🍅 Eva T.
Odpovedať
sikovni ste vsetci co takto pestujete 🙂 vyzeraju riadne chutne
Odpovedať
@purpleball rada by som sa opýtala, v akej veľkej nádobe máte Magliu zasadenu ?
Odpovedať
@lusa14 Nádoba 7-8- litrová bez dna, takže môžem prípadne v celku presunúť do ešte väčšej nádoby. Eva T.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?