Ruzickovy kel netvori ruzicky

Cim to je ze ruzickovy kel nema ruzicky? Ma asi len 30 cm a je zaseknuty. Mozem ho este nejak rozfofrovat?
Odpovedať
Daj mu cas. Ruzicky zacne tvorit neskor.  Teraz by mal mat hlavne krasnu listovu ruzicu, neskor na jesen zacne v pazuchach listov tvorit ruzicky, ktore su najlahodnejse az ked ich oslahnu prve mrazy. Kludne ho mozes nechat na zahone celu zimu az do jari, postupne zberat, alebo niekedy v novembri pozbierat najvacie hlavicky a ostatne nechat, aj v zime este podrastu, dokonca aj skoro na jar. Zlikvidovat rastliny mas cas az v marci.
Odpovedať
Mne sa ho nedari dopestovat :( stsle je maly a napadnu ho vzdy musky take :( asi nemam vhodnu podu
Odpovedať
@zita19 dakujem, ale on nema ani naznak ruziciek zatiaľ :(
Odpovedať
@spuchlina ale vsak je este len august. Polej ho poriadne, mozes mu pridat trosku tekuteho hnojiva do zalievky, aj ked hluboviny vobec nie su narocne na hnojenie. Teraz ma mat hlavne vela stavnatych zelenych listov. Ruzicky sa objavia naraz a budu priberat raketovym tempom niekedy v septembri. Ruzickovy kel je neskora zelenina, jedna z najneskorsich. Dokonca sa vysadza ako nasledna plodina po skorych ako salat, jarna cibulka a v pohode do zimy zarodi
Odpovedať
@zita19 OK, tak mu budem dohovarat a dufat, ze tie ruzicky vytvori...ja viem ze mam byt trpezliva...ale suseda uz ma ruzicky, vrrrr.... 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?