Rýchlenie rajčín pre rok 2020

14. feb 202011
Autor

registrovaný 22. 1. 2018

198 príspevkov vo fóre

20. jan 2020

1. novembra 2019 som vysiala po 2 semienka : Urakskiy ranyi, Window Dwarf, Forest Fire, Mongolskyi Karlik, Maglia Rosa, Pink Passion, Stupické skoré poľné, Štart F1, Sant Orange F1, Tutti frutti F1, Gardenberry F1. Posledné 3 druhy využijem aj na množenie zálistkami. Všetky vzišli 100% a už ich mám aj prepikírované.

9. novembra som vysiala ešte Early Tanana, Sarayev Samb.,Sophie´s Choice od Vladimíra, Siletz, Sleeping Lady, Cyril's Choice.
Umiestnenéna juhozápadnom okne (17-22 stupňov) a na studenom(12-18 stupňov), bez prisvetľovania a 2 týždne nezalievané sú síce viac než o polovicu menšie, ale zdravé a pevné, z nich som už temer všetky rozdala, lebo väššina je chladuodolných a skorých dwarf alebo determinantných odrôd, ktoré sa dajú pestovať aj za oknom. A ešte jednu zaťažkávaciu skúšku mali 2týždne cez vianočné sviatky bez prisvetľovania, a odrazovky aby nerušili vianočných hostí.
 Odrazovku a prisvetľovanie som pridala až 8. januára .

Dnes moje prvé tohoročné otužovanie rajčín- Ako prvá kvitne Sophie´s Choice,( prvý obr. vľavo) veľa nechýba k rozvinutiu prvých púčikov ani Orange Santa(3, obr zľava) a Uralskiy Ranyi. Štvrtý otužilec Mongolskiy Karlik( posledný obr. vpravo) má tiež už púčiky a má najnižší a najrozložitejší habitus.

Eva T

registrovaný 13. 1. 2020

12 príspevkov vo fóre

22. jan 2020

@purpleball asi máš k dispozícii skleník, keď už sú také skoré priesady ?
    Ja dávam paradajky len von takźe budem semienka vysievať až v marci
    Štartky sú vynikajúce, aj gardenberry - oboje sadím každoročne pre chuť a k nim chcem tento rok posadiť nejaké staršie odrody, tak uvidím či sa mi osvedčia

registrovaný 11. 9. 2017

101 príspevkov vo fóre

23. jan 2020

@purpleball  pani Eva, všetka česť Vašim rajčinám👍👏
    My plánujeme tento rok asi 4 odrody, StartF1, Brioso, De Berao a ribizĺové rajčiny, tie pre deti, rastú super a nie sú náchylné na choroby.

Autor

registrovaný 22. 1. 2018

198 príspevkov vo fóre

23. jan 2020

@lusa14  Skleník mám len studený, rajčiny mám zatiaľ len na juhozápadnom okne, do skleníka pôjdu až koncom marca- podľa počasia.

• Sponzor fóra

registrovaný 13. 1. 2020

12 príspevkov vo fóre

24. jan 2020

@purpleball kedy máte potom úrodu paradajok keď ich máte už v marci v skleníku? Asi by som sa bála ochladenia v máji, osvedčilo sa Vám to?

Autor

registrovaný 22. 1. 2018

198 príspevkov vo fóre

24. jan 2020

Už asi 6 rokov to takto robím, stále niečo vylepšujem,skleník mám čiastočne zapustený v zemi, ak sú v noci mrazy do -6 vonku, v skleníku je minimálne plus 4, ak je cez deň slnečno a skleník sa vyhreje tak aj vyššie. Prvé rajčiny mi zrejú začiatkom mája, za oknami v obyváku kvetináčové oberám už obyčajne celý apríl. 🙂
     Rajčiny na vom tiež vysievam až v prvej polovici marca. 😃

registrovaný 13. 1. 2020

12 príspevkov vo fóre

24. jan 2020

@purpleball  možno to vyskúšam aj ja👌

registrovaný 29. 6. 2017

451 príspevkov vo fóre

25. jan 2020

Toto budem obdivovat kazdy rok 🙂 Dakujem, ze sa tu delis o svoje skusenosti, radost citat rady od takej skusenej pestovatelky

registrovaný 3. 2. 2020

15 príspevkov vo fóre

10. feb 2020

@purpleball  Tak to je krása! Používate aj fytolampu?

Autor

registrovaný 22. 1. 2018

198 príspevkov vo fóre

10. feb 2020

@emasan  Používam Grow led Full spektrum žiarovky

Autor

registrovaný 22. 1. 2018

198 príspevkov vo fóre

10. feb 2020

Moje včerajšie - asi hodinové otužovanie rajčín vonku v závetrí na slniečku 15 stupňov, v tieni 5 stupňov. Na obr.Zľava : Pink Passion, Sophie´s Choice,Maglia Rosa, Mongolskyi Karlik. Zprava: Uralskyi Ranyi,Sarayev Sambotovyj,Stupické skoré pľné, Mong. Karlik
    Najkrajšia je Sophie´s Choices, ktorá rozkvitla ešte 18. januára a teraz má zasdnutých už 8 rajčiniek a veľa kvetov, plodíky majú aj Stupické skoré poľné, Pink passion Dwarf, Tyčkové -Start F1, Gardenberry F1, Tutti Frutti F1 Santa Orange F1-posledné 4 hybridy som za 2.príp.3. súkvetím zrezala a dala zakoreniť rastový vrchol, niektorým drahším odoberám aj bočné výhony na zakorenenie .
    Na obr . s plodmi je miesto Startky Stupické skoré p.

registrovaný 17. 1. 2010

106 príspevkov vo fóre

14. feb 2020

Prosim Ta, do akeho substratu vysievas? Do standardnej zeminy pre rajciny/papriky, alebo do vysevneho substratu? Dik.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?