Sadenie paprík

Sadíte papriky zvlášť, alebo po dve? Čo sa vám viac osvedčilo? Aj im dávate niečo do jamy keď vysádzate na hriadku? (ako napr k rajčinám škrupiny z vajec atď, alebo nejaké hnojivo). A tiež ma zaujíma - prvé kvety nechávate, alebo vylamujete? Ďakujem
Odpovedať
@zahradnavila3 Sadím po 2, zdajú sa mi pevnejšie, prvé kvety vylamujem, pri sadení pridávam do jamiek granulované slepačince s kravincami a konincami.
Odpovedať
Sadim po dvoch, troch. Vlani som okrem hnojiva (vacsinou granulovany hnoj, ak nezabudnem kupit tak granulovane hnojivo pre plodovu zeleninu) a kompostu pridala do jamy aj hydrogel a celkom sa osvedcil, lepsie si vygazdovali s vodou. My sme veterna poloha, tak ich vyvazujem ku kolikom, to sa mi velmi osvedcilo. Kvety nechavam, nejak som sa tym doteraz nezaoberala. Sadim tak, ze vykopem jamky, premiesam podu na dne s hnojivoma akompostom, nalejem poriadnu davku vody, ked voda vsiakne vysadim priesady a prihrniem suchou zeminou. Nevytvori sa prisusok okolo rastliny, lepsie sa ujimaju do blaticka
Odpovedať
V skleníku sadím po jednej rastline, vonku po dve. Do výsadbovej jamy dávam vyzretý kompost.
Odpovedať
Profilova fotka
Sadím po dve k sebe už roky, kvety nevylamujem ;-)
Odpovedať
Poprosim o.radu keby mi niekto vedel pomoct, co mam urobit.s.paprikou.ked.priesady su do.zlta ( vid fotka) a papriky. sa vyvijaju nesumerne
Odpovedať
pokracovanie. Minuly tyzden.som.pohnojil guanu bio.hnoj. 2 x tyzdenne.polievam.ku korenom. a pred vysadbou d som povapnil zem
Odpovedať
@objavovatel z jednej fotky 🤔 buď mechanické poškodenie, alebo nepravidelná zálievka, paprika má mať hlavu na slnku a korene vo vode. zalievať 2x týždenne sa môže zdať dosť, ale nemusí to byť pravda. Buď to nepolievaj vôbec (malá úroda, malé plody), alebo pravidelne každý deň (skoro ráno, alebo neskoro večer) S hnojivom je to tiež problematické, pridáva sa len keď v pôde chýba, nie keď je v obchode v akcii ;-)
Odpovedať
ked bolo toho vapna vela, tak moze viazat zelezo v pode a to sa stava pre rastliny neprijatelnym. Odporucam polievat hnojivom na citrusy, radsej polovicne riedenie ako je v navode, zato castejsie. A zalievka pre papriky sa pise 10 litrov tyzdenne na meter stvorcovy v dvoch alebo torch davkach. Ked polievas kazdy druhy den, tak ludne by som ku kazdej jednej kydla aj po 2 - 3 litre vody naraz, podla pocasia, Cim teplejsie tym viac. Alebo zohnat zeleznate tekute hnojivo a zaliat nim, presne podla navodu
Odpovedať
@foox dakujem za radu😉
Odpovedať
@zita19 dakujem za radu😉
Odpovedať
@objavovatel aj ja mam take, odporucili mi v zahradnictve hnojivo, nejaky vitamin komplex na list
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?