Zaštipovanie rajčín

Mám dilemu .. zaštipnúť vrchol alebo ešte počkať ? Prvý krát som posadila veľké odrody.. býčie srdce a ďalšie dve, no neviem názov a majú cez meter a pol a stále nahadzujú kvety.. aby aj dozreli, lebo sa ešte nazačali červenať.
Odpovedať
ja zastipujem az v auguste
Odpovedať
Profilova fotka
@janakrebsova tiež zaštipujem až v auguste, alebo v momente keď mi prerastú oporu. Niekto odporúča zaštipnúť za šiestym strapcom, lenže mne niekedy toľko poschodí ani nespravia a "vyhúknu" 🙂 Tak sa riadim intuíciou.
Odpovedať
Profilova fotka
nám tiež vyhuknú až do neba, a tak musime otvoriť okno na skleniku a rastu až von ...úžasná oberačka 🙂 ...teraz sme ich zaštipli už skôr, a pustili bočne ...:-)
Odpovedať
@janakrebsova zaštipujem keď mi prerastú palice 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@janakrebsova  zastipujem ako pisu v predchadzajucich prispevkoch az ked mi rajciny prerastu cez hlavu a podla intuicie, ze toto uz rajciny do mrazikov nedaju. Tak potom mame zelene plody po tanieroch na parapete a pekne docerveneju. Obcas sa mi podari zastipnut vrstek skor, robim experimenty s tym, ze nevylomim pazuch, ale zastipnem vrstek a pazuch je vrstek a zoparkrat sa stane, ze prechadzam rastlinky druhykrat a nez si uvedomim, ze tu som robil takyto zasah, tak cvak a je vylomeny pazuch a potom zistim, ze som predtym zastipol vrstek, ale aj takuto nehodu su schopne rajcinky ustat a este vyrazia hore. Aj zahradnik sa utne. Zastipujte s rozvahou a pozerajte ;-)
Odpovedať
Ďakujem všetkým za príspevky .. ešte chvíľu ich nechám rásť :)
Odpovedať
no baby, dnes som sa po tyzdni dostala na zahradu. V nedelu som zistila, ze 5 paradajok mi prerasta koliky, tak som preventivne kupila 220 cm koliky. A dnes som zistila, ze aj tie budu pre dve "kjatky"😄 Utekalo sa do hornbachu pre roxory. Pre istotu dal bracho narezat 350 cm. Do septembra im budu aj tie kratke😛 Este, ze mame 6 metrovy rebrik 😬
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 takže nezaštipuješ vôbec ? a či až v auguste ?
Odpovedať
@lubicabystricavrch az v auguste, zalistky vylamujem priebezne
Odpovedať
Ak sa môžem pridať...ja som cez víkend zaštipla už také vysoké, čo mi prerastali oporu. Urobili 6 poschodí a keď všetky dorastú a dozrejú mohlo by to byť ok 🙂  @lubicabystrica @janakrebsova
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 konečne mam jasno 🙂 dakujem :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?